Zatrzymał samochód i wyrzucił śmieci. Miał pecha

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. I to już drugi raz w ciągu tygodnia! 

Oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku kom. Bartłomiej Dudek zauważył jadącego przez miejscowość Jurków volkswagena, którego kierujący nagle zatrzymał się i w pobliskie zarośla wyrzucił śmieci, po czym odjechał. Policjant ruszył za kierującym i po przejechaniu kilkuset metrów zmusił mężczyznę do zatrzymania się.

Podczas rozmowy wyczuł od kierowcy woń alkoholu. Policjant o zaistniałej sytuacji natychmiast powiadomił oficera dyżurnego, który na miejsce skierował patrol z Komisariatu Policji w Czchowie. Policjanci 65-latka poddali badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna ma ponad 1,4 promila alkoholu. Podczas sprawdzania kierującego w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.  

To już nie pierwszy przypadek interwencji poza służbą tego policjanta. Ponad tydzień temu również w czasie wolnym od służby kom. Bartłomiej Dudek wspólnie z policjantem Komisariatu Policji w Czchowie zatrzymał innego  nietrzeźwego kierującego.

Najnowsze

Co w Krakowie