Zatrzymanie byłej wiceprezydent i urzędników. CBA potwierdza i informuje: były łapówki

Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdza nasze informacje o zatrzymaniu byłej wiceprezydent Krakowa i kilku innych osób. CBA podaje też, dlaczego doszło do aresztowań. I informuje, że chodzi m.in. o łapówki za korzystne decyzje dla deweloperów.

„Łapówki za korzystne rozstrzygnięcia spraw administracyjnych. Pięć osób zatrzymanych przez CBA i Policję we wspólnej akcji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Wśród zatrzymanych m.in. Prezydent i Dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie oraz była wiceprezydent Krakowa” – informuje CBA.

Oto treść komunikatu CBA:
„Funkcjonariusze krakowskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego przy współpracy z Wydziałem do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie prowadzą śledztwo dotyczące m.in. przekroczenia uprawnień oraz przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną. Nadzór nad postępowaniem sprawuje Prokuratura Okręgowa w Krakowie.
Dotychczasowe ustalenia, zgromadzony materiał dowodowy i jego analiza pozwoliły na zatrzymanie pięciu osób, którym po zakończeniu czynności procesowych przedstawione zostaną zarzuty korupcyjne obejmujące lata 2018-2019. Wśród zatrzymanych znaleźli się była wiceprezydent Miasta Krakowa, Prezydent i Dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, były Dyrektor Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa oraz Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Miasta Krakowa.
Dowody uzyskane przez śledczych wskazują, że była zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa wykorzystywała swoje wpływy w poszczególnych Wydziałach krakowskiego magistratu, tak aby pracownicy tych urzędów wydawali korzystne rozstrzygnięcia dla deweloperów obsługiwanych przez konkretną, prywatną spółkę.
Jest to pierwsza realizacja w tej sprawie. Planowane są kolejne czynności.”

Najnowsze

Co w Krakowie