Zatrzymano podpalacza Puszczy Niepołomickiej. Grozi mu do 10 lat więzienia

Piroman w rękach policji! Mundurowi zatrzymali 22-latka, który podpalił drzewo w Puszczy Niepołomickiej, a następnie kontener na śmieci, od którego zajęła się ściana budynku socjalnego.

13 kwietnia w godzinach wieczornych, dyżurny Komisariatu Policji w Niepołomicach został powiadomiony o palącym się drzewie w leśnictwie Sitowiec w Puszczy Niepołomickiej. Sposób, w jaki paliło się drzewo, a także brak wyładowań atmosferycznych w okolicy sugerowały celowe podpalenie. Straż Pożarna ugasiła płonące drzewo i zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia w głąb Puszczy Niepołomickiej. W chwili zdarzenia, z uwagi na panującą suszę, obowiązywał 3 stopień zagrożenia pożarowego.

Niespełna miesiąc później, w nocy z 5 na 6 maja, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach, otrzymali zgłoszenie, że przy budynku socjalnym, należącym do Miasta i Gminy Niepołomice pali się duży kontener na śmieci. W wyniku pożaru spalony został duży kontener na śmieci oraz uszkodzona została, poprzez nadpalenie, ściana budynku socjalnego. Straty, które powstały na szkodę Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice, oszacowano na kwotę ponad 5 tys. złotych. Oględziny wykazały, że ten pożar powstał także w wyniku celowego podpalenia.

fot. Policja

W toku czynności policjanci ustalili sprawcę obu podpaleń. Jest to 22-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Niepołomice, któremu 22 maja b.r. Prokuratura Rejonowa Wieliczce przedstawiła zarzuty spowodowania pożaru (art.163 § 1 kk) oraz uszkodzenia mienia (art. 288 § 1 kk) Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Niepołomic ze szczególną uwagą podchodzą do kwestii zagrożenia pożarowego na terenie Puszczy, jednocześnie przypominając, że jej teren jest całodobowo objęty monitoringiem.

ml, KWP Kraków

Najnowsze

Co w Krakowie