Zbigniew Stonoga wyszedł z aresztu za horrendalnym poręczeniem majątkowym

fot. facebook.com/Zbigniew Stonoga

Kojarzony z tzw. aferą podsłuchową Zbigniew Stonoga wyszedł z aresztu po wpłaceniu 200 tys. zł poręczenia majątkowego.

Biznesmen jest oskarżony o wyrządzenie szkody znacznej wartości w majątku spółki motoryzacyjnej Viamot.

Rodzinny interes…

Zdaniem śledczych straty w spółce sięgnęły 42 mln. złotych. Oprócz Stonogi, który zgodził się na publikację swoich danych, na ławie oskarżonych zasiedli jego żona, syn, a także Paweł C., Bartłomiej K, Filip U., Sebastian W., Michał K. i Mariusz R.

Niejawne posiedzenie sądu w sprawie zwolnienia Stonogi z aresztu odbyło się w piątek, 13 września. O uchyleniu środka zapobiegawczego zadecydowała opinia medyczna wskazująca na zły stan zdrowia biznesmena, który od samego początku domagał się odroczenia procesu. Tak się jednak nie stało, a Stonoga trafił na oddział szpitalny krakowskiego aresztu, z którego był dowożony na rozprawy odbywające się w Rzeszowie.

Mocne słowa…

Uwolnieniem z aresztu Stonoga pochwalił się na swoim facebookowym profilu. W nagrany przed wejściem do krakowskiego aresztu filmie nie szczędzi słów obecnej władzy:

Kochani tym razem ja potrzebuję Waszej pomocy.Kiedy już sam siebie okradłem we własnej firmie Viamot na własną szkodę i dla mego dobra prokuratura zrobiła mi sprawę karną zabezpieczając i przejmując cały mój majątek okazuje się że to o 200.000 zł za mało.Moja fundacja organizuje dla mnie pierwszą akcję pomocową.Potrzebuję 200.000 złMożesz mi pomóc wyślij dowolną kwotę na rachunek 54 1090 1841 0000 0001 3164 9631 Fundacja Zbigniewa Stonogi z dopiskiem pomoc dla Zbyszka.Pomagasz udostępniając ten post.Pieniądze założył za mnie adwokat…Witam Was Internetowe Buźki !Dziękuję Wszystkim, którzy usiłowali mi pomóc i pomagali.Dziękuję za listy, za książki i wszystko to, co pozwoliło przetrwać mi ten straszny czas wyniszczania człowieka przy zaangażowaniu pełnej machiny prześladowczej polskiej rzeczpospolitej pisowej.Jestem wolny !

Opublikowany przez Zbigniew Stonoga Wtorek, 17 września 2019

Zobacz także