Zdecydowaliśmy na co pójdą nasze pieniądze

Prawie 80 tysięcy Małopolan wzięło udział w I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. 30 742 mieszkańców regionu oddało swój głos za pośrednictwem internetu, 45 338 wybrało formę tradycyjną i wrzuciło karty do urn wyborczych, a 3 331 skorzystało z głosowania korespondencyjnego.

Najwięcej, bo aż 23 739 kart wyborczych wrzucono w Krakowie. 8 633 głosów wyjęto z urny znajdującej się w agendzie urzędu marszałkowskiego w Nowym Sączu, 8 626 z urny tarnowskiej, a 4 340 głosów złożono do urny w agendzie oświęcimskiej.

Obecnie trwa weryfikowanie głosów. Wszystkie karty papierowe, zarówno te wrzucone do urn wyborczych jak i te nadesłane pocztą muszą zostać wprowadzone do systemu i sprawdzone. Ostateczne wyniki frekwencyjne oraz zwycięskie zadania poznamy dopiero pod koniec miesiąca.

W ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zgłoszono 204 zadania, z czego 152 zostały pozytywnie ocenione  i to na nie od 18 czerwca do 6 lipca mogli głosować mieszkańcy regionu. Przeważały inicjatywy o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i sportowym. Niewiele mniej zgłoszono pomysłów prospołecznych, turystycznych i z innych dziedzin.

(ip)

Najnowsze

Co w Krakowie