Zdecyduj, jak ma wyglądać Zakrzówek

Ta sprawa od lat rozgrzewa krakowian do czerwoności. W sobotę rusza głosowanie na temat zagospodarowania parku Zakrzówek. Można głosować na cztery propozycje.

Projekty wybrane zostały w międzynarodowym konkursie urbanistyczno-architektonicznym, którego wyniki poznaliśmy na początku września.

Decyzja mieszkańców Krakowa będzie stanowiła podstawę do dalszych prac, czyli opracowania projektu budowlanego, niezbędnego do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę. Planuje się, że zawarcie umowy na prace oraz uzyskanie pozwolenia na budowę będą miały miejsce jeszcze w 2016 roku, tak aby inwestycja rozpoczęła się na wiosnę 2017 roku i zakończyła w 2018 roku.

Przypomnijmy, do konkursu wpłynęły łącznie 34 prace. Sąd konkursowy, oceniając wysoko ich poziom oraz bogactwo dostarczonego przez konkurs materiału koncepcyjnego uznał jednak, że żadna z nich nie odpowiada w pełni na sformułowane w warunkach wymagania. Stąd postanowiono nie przyznać I nagrody. Przyznano: II nagrodę w wysokości 80 tys. złotych brutto; dwie, równorzędne, III nagrody po 50 tys. zł oraz wyróżnienie w wysokości 20 tys. zł.

Drugie miejsce otrzymał zespół Aldony Kret, Katarzyny Elwart, Katarzyny Janickiej, Aliny Ziemiańskiej i Weroniki Jaworskiej. Trzecią, równorzędną lokatę zajęły: Zuzanna Szpocińska, Tomasz Marciniewicz, Aleksandra Boniecka, Karolina Kayzer, Bogdan Dąbrowski oraz Maciej Siuda i Marta Tomasiak. Wyróżnienie otrzymała praca Grupy Projektowej CCLA-Creatio Continua Landscape Architects.

Głosowanie odbędzie się za pośrednictwem strony internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej.

(mm, krakow.pl)

fot. krakow.pl

Zobacz także