Zegarki damskie i męskie. Dowiedz się, co je łączy, a co dzieli

Zastanawiałeś się kiedyś, czym tak właściwie różnią się zegarki damskie i męskie? Zazwyczaj idąc do salonu z zegarkami, prosi się sprzedawcę o pokazanie zegarka dla kobiet lub zegarka dla mężczyzn. Czy taka prośba ma jednak sens? W poniższym tekście znajdziesz kilka różnic i podobieństw między zegarkami dla obu płci.

Rozmiar i design zegarków – kluczowa różnica

Porównując czasomierze z półki przeznaczonej dla mężczyzn i tej dla kobiet, można gołym okiem zauważyć, że zegarki męskie są znacznie większe. Przeciętna średnica ich koperty to 42 mm, natomiast średnica zegarków dla kobiet wynosi około 35 mm. Różnicą jest również grubość koperty. Modele męskie są grubsze mniej więcej o 2-3 mm. Szersza koperta oznacza także szerszy pasek – z tego powodu czasomierze dla mężczyzn mogą wydawać się masywniejsze. Producenci starają się jednak dopasowywać projekty zegarków do anatomii ciała – w końcu męskie nadgarstki są większe od tych damskich.

Jeśli chodzi o kolory zegarków damskich i męskich, to na tej płaszczyźnie można wskazać niewiele różnic. Obie płcie mogą nosić złote, czarne i białe modele. Jeszcze do niedawna ciemne tarcze były kojarzone raczej z dodatkami dla mężczyzn, ale obecnie kobiety także często sięgają po takie czasomierze. Należy jednak zaznaczyć, że zegarki dla kobiet są bardziej zdobione – często pojawiają się na nich błyszczące kamienie szlachetne.

Zegarki unisex

Niektóre marki, jak np. G-SHOCK czy Tissot mają w swoich kolekcjach modele unisex. Oznacza to, że takie zegarki nadają się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W końcu nie wszystkie kobiety lubią subtelne, biżuteryjne dodatki, a także nie wszyscy mężczyźni czują się dobrze w dużych zegarkach na nadgarstku. Zegarki unisex to praktyczny wybór! Po pierwsze dzięki swojemu uniwersalnemu designowi pasują do wielu stylizacji, a po drugie są odpowiednie dla osób w każdym wieku. Jako zaletę należy także wskazać to, że zegarkiem unisex można się wymieniać ze swoim partnerem lub partnerką – zależnie od outfitu czy okazji.

Funkcje w zegarkach

Zdecydowana większość funkcji i technologii umieszczanych w czasomierzach jest taka sama dla obu płci. Klasa wodoszczelności, krokomierz, Bluetooth, datownik, alarm – to tylko niektóre z nich. Można jednak zauważyć, że eleganckie zegarki męskie częściej wyposażone są w chronograf czy funkcję dual time niż ma to miejsce w czasomierzach dla pań.

Natomiast z korzyścią dla kobiet niektóre inteligentne zegarki damskie są wyposażone w kalendarzyk, czyli funkcję śledzenia faz cyklu menstruacyjnego. Oczywiście mężczyźni mogą zakupić taki smartwatch, ale po prostu nie korzystać z tej opcji.

Zaufaj swojej intuicji. Wybierz zegarek odpowiadający Twoim potrzebom i stylowi

A jeśli szukasz zegarka dla siebie lub na prezent, koniecznie zajrzyj do Time Trend. Znajdziesz tam modele na każdą kieszeń – w stylu sportowym, eleganckim i casualowym. Zachęcamy do wychodzenia poza sztywne ramy stereotypów. Jeśli jesteś kobietą, a podoba Ci się męski zegarek – nic nie stoi na przeszkodzie, abyś go kupiła. Zasada ta działa również w przypadku mężczyzn. Czasomierz to dodatek, który ma podkreślać Twoją osobowość i uzupełniać stylizację. Warto więc zaufać swojemu gustowi.

Może zainteresuje Cię także: Zegarki sportowe męskie – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie