„Zielona Czytelnia” przy bibliotece przy Rajskiej gotowa

Musisz przeczytać

Na zapleczu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy Rajskiej zakończono budowę  Informatorium i Zielonej Czytelni. Od 30 sierpnia czytelnicy Biblioteki będą mogli korzystać z nowego Informatorium – punktu informacyjnego, gdzie będzie można zarówno zapisać się do biblioteki, jak i zapoznać się z jej bogatą ofertą oraz z Zielonej Czytelni – roślinnej enklawy w centrum miasta. 

W Informatorium czytelnik, a w szczególności ten, który pojawia się w bibliotece po raz pierwszy, dowie się jak poruszać się po bibliotece i jej zbiorach i pokonać tzw. lęk przed biblioteką charakterystyczny dla dużych bibliotek o zróżnicowanej strukturze zbiorów i rozbudowanej strukturze organizacyjnej.

Wokół Informatorium powstała  Zielona Czytelnia – bezpieczne, ogólnodostępne miejsce spotkań, kontaktu z literaturą, historią, miejsce pracy i odpoczynku, w którym można przebywać nawet cały dzień.

Zielona Czytelnia ma tworzyć ogólnodostępne miejsce spotkań, pracy i odpoczynku otwartym przez cały dzień. W sąsiadującej z Parkiem Szymborskiej zielonej przestrzeni biblioteki pojawiły się już nowe rośliny: drzewa, pnącze, rośliny ozdobne. Tu staną leżaki, ławki i zabawki ogrodowe dla czytelników.

fot. WBP w Krakowie

Z Zielonej Czytelni będzie można przejść do Parku Szymborskiej. Teren ten ze względu na obowiązujące przepisy będzie odgrodzony, ale w godzinach otwarcia biblioteki trzy furtki będą prowadziły na teren parku. Będzie więc też można bezpośrednio z ulicy Rajskiej przejść przez informatorium, przez „Zieloną Czytelnię” i dojść do parku

Wartość całkowita inwestycji podjętej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu Województwa Małopolskiego wyniosła 6 milionów złotych.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca