Remontowe plany ZIKiT. Będą utrudnienia

Znamy najbliższe remontowe plany Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. W najbliższym czasie urzędnicy zapowiadają głównie zaplanowane wcześniej prace związane z budową łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie-Krzemionki oraz remonty interwencyjne.

Wciąż trwa przebudowa ul. Ostatniej, która jest łącznikiem ul. Mogilskiej. Prace z pewnością dadzą się we znaki pieszym, którzy powinni spodziewać się utrudnień w tym rejonie. Prace powinny potrwać do 30 września.

Z kolei od dzisiaj robotnicy rozpoczęli prace na ul. Zakole i ul. Kantorowickiej, które zostaną zamknięte dla ruchu z powodu przebudowy sieci energetycznej Tauron S.A. ZIKiT nie zdradza jednak jak długo potrwają prace i jak długo kierowcy mogą spodziewać się utrudnień.

Problemów, kierowcy i piesi mogą spodziewać się również na ul. Węgrzckiej, która w najbliższy wtorek zostanie wyłączona z ruchu. MPWiK S.A. planuje odtworzenie nawierzchni po budowie magistrali wodociągowej. W czasie prac, które potrwają do 7 lutego ulica będzie etapowo wyłączana z ruchu.

Zdecydowanie najmocniej kierowcy odczują budowę łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie-Krzemionki. Od połowy lutego rozpocznie się kolejny – jeden z najbardziej uciążliwych, etapów prac. Planowane są duże utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu, o których będziemy informować na KRKnews.pl

(PT)

iStock.com/Goran Anicic

Najnowsze

Co w Krakowie