„Złap oddech w górach”. Pocovidowe zielone szkoły dla młodych krakowian

Uczniowie krakowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą skorzystać z niezwykłego projektu , dzięki któremu choć na chwilę zmienią  otoczenie, odpoczną  i odetchną podczas zielonych szkół. A to wszystko w pięknych okolicznościach małopolskiej przyrody.  

Trwająca już ponad dwa lata pandemia COVID-19 to niezwykle trudny i wymagający czas, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży szkolnej. Aby temu zaradzić uczniowie mogą skorzystać z  tygodniowych zielonych szkół  organizowanych  w Centrum Wypoczynku JordaNova oraz Górskim Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym „Pod Durbaszką”, które są filiami samorządowego Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie. To niezwykle pięknie położone ośrodki. Pierwszy z nich znajduje się w Beskidzie Sądeckim, w sąsiedztwie ogromnego lasu sosnowo modrzewiowego i górskiego potoku. „Klimatyczna i urokliwa okolica sprzyjają tu ładowaniu akumulatorów o każdej porze roku” – informują organizatorzy. Drugi to ośrodek znajdujący się w malowniczym zakątku Małych Pienin, na wysokości 850 m n.p.m., na północnym stoku Durbaszki.

 

Rodzice za pięciodniowy wypoczynek połączony z nauką w niecodziennych okolicznościach przyrody zapłacą, dzięki dofinansowaniu Miasta Krakowa, tylko 150 zł.D

Dostępne terminy oraz zapisy : www.mdk-dh.krakow.pl oraz cmjordan.krakow.pl

 

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie