Zlew granitowy – dlaczego warto?

Musisz przeczytać

Zlewy granitowe cieszą się coraz większą popularnością. Świetnie prezentują się nie tylko w nowoczesnej kuchni. Są wykonane z wyjątkowo odpornego materiału. Jakie są ich największe zalety? Dlaczego warto zdecydować się właśnie na granitowy zlew? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zlewy granitowe – trwałość na lata

Zlewozmywaki, o których mowa, potocznie nazywa się granitowymi. W rzeczywistości są wyprodukowane z materiału kompozytowego, którego głównym składnikiem jest piasek kwarcowy. Jego wysokiej zawartości zlewy granitowe zawdzięczają swoją wyjątkową trwałość. Aby uzyskać taką jakość, kompozyt powinien zawierać co najmniej 70% piasku kwarcowego. Zlewy granitowe od Sinkquality składają się aż w 80% z tego właśnie surowca i w 20% z dedykowanej żywicy, z zastosowaniem unikalnej technologii Nano Granit.

Gładka, matowa powierzchnia zlewu granitowego jest odporna na uderzenia, zarysowania, wysokie i niskie temperatury, a także działanie środków chemicznych. Dzięki temu zlewozmywak można użytkować intensywnie przez wiele lat. Po za tym jest wyjątkowo łatwo utrzymać go w czystości. Warunkiem jest przecieranie zlewu do sucha po myciu i impregnowanie, m.in. za pomocą oleju rzepakowego. Ten prosty i szybki zabieg wystarczy, aby latami cieszyć się pięknym wyglądem zlewozmywaka.

Nie tylko praktyczne, ale także piękne

Wyjątkowo estetyczny wygląd sprawia, że projektanci wnętrz coraz chętniej sięgają po zlewy granitowe. W porównaniu do innych nowoczesnych zlewów, prezentują się dużo bardziej elegancko i nowocześnie. Kompozyt, z którego są produkowane granitowe zlewy, pozwala uzyskać piękne barwy, co ma ogromne znaczenie dla aranżacji kuchni.

Zlewy granitowe od Sinkquality są dostępne w kolorze głębokiej czerni, złotym i srebrnym wariancie metalik (czyli czerni pokrytej drobnymi połyskliwymi punktami naśladującymi strukturę granitu), oraz w ponadczasowej bieli. Każdy z tych kolorów prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie, a na szczególną uwagę zasługują zlewy metalik – idealnie komponujące się z najbardziej popularnymi dodatkami w nowoczesnych kuchniach. Natomiast czerń i biel bardzo dobrze pasują do przestrzeni urządzonej tradycyjnie, a nawet rustykalnie.

Na co zwrócić uwagę?

Zlewy granitowe bywają zróżnicowane, a wybór tego idealnego może sprawić trudność.. To, na co warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, to dostępność różnych wariantów komór. Dotyczy to zarówno ich ilości, jak też wielkości i ustawienia. W dobrym sklepie zlewy granitowe są oferowane w kilku rozmiarach oraz dopasowane do konkretnej wysokości szafek kuchennych. Tak sklasyfikowane zostały zlewy granitowe od Sinkquality – zarówno ze względu na ilość komór, jak i wysokość szafek. Uporządkowany asortyment znacznie ułatwia odpowiednie dopasowanie produktu.

Jak w przypadku każdego sprzętu, który kupujemy na lata, liczy się wysoka jakość oraz detale. Warto wybrać zlewy produkowane w Unii Europejskiej i w  Polsce z użyciem materiałów najwyższej jakości. Nie bez znaczenia jest możliwość wyboru koloru odpływu. Świetnym rozwiązaniem są też syfony, które nie zajmują wiele miejsca pod zlewem, podobnie jak syfon space-saving dostępny w sklepie Sinkquality.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca