Strażnicy miejscy złapali złodzieja rowerów, który próbował ukraść rowery przypięte do stojaków przed Galerią Krakowską. Jeden jednoślad udało mu się zabrać i zrobił na nim nawet kilka kółek na placu przed galerią. Podjął też próbę ucieczki, ale bezskuteczną.
– Około 4 nad ranem operator zauważył mężczyznę, który kręci się między rowerami przed galerią. Gdy przybliżył kamerę, dostrzegł w jego rękach duże obcęgi, którymi próbuje odciąć zabezpieczenie jednego z nich. Ponieważ kilka prób okazało się nieskutecznych, schował obcęgi to torby i podszedł do kolejnego roweru. Wymontował z niego siodełko, które następnie zamienił z wyciągniętym z następnego bicykla. W końcu odciął zabezpieczenie, włożył obcęgi do torby, zamontował ją na bagażniku, wsiadł na rower i zrobił kilka kółek na placu przed galerią – relacjonują strażnicy miejscy.



