Złodziej z Krakowa na „gościnnych występach” w Liszkach. Ukradł biżuterię… znajomym

Po znajomych raczej nie spodziewamy się, że nas okradną. W tym przypadku okazało się, że złodziej zna tych, których okradł. Podczas ich nieobecności w domu zabrał z niego biżuterię o wartości 40 tys. złotych.

Do kradzieży z włamaniem do jednego z prywatnych domów na terenie gminy Liszki doszło 25 stycznia 2023 roku. Pokrzywdzeni zgłosili się do Komisariatu Policji w Zabierzowie. Poinformowali, że podczas ich nieobecności zginęła im biżuteria warta około 40 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy namierzyli sprawcę. Ustalili, że jest nim 44-latek z Krakowa, który jak się okazało… był znajomym pokrzywdzonych. 

30 stycznia 2023 roku policjanci udali się do miejsca zamieszkania złodzieja, przeszukali jego lokum i jego samochód. Znaleźli część skradzionego łupu. Kryminalni znaleźli też niewielkie ilości środków odurzających w jego mieszkaniu.

44-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kolejnego dnia w komisariacie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie