Zmiana organizacji ruchu Zakopiańskiej w nocy z piątku na sobotę

Musisz przeczytać

Na ulicy Zakopiańskiej w nocy z piątku na sobotę dojdzie do kolejnej zmiany organizacji ruchu. To przygotowania do remontu torowiska tramwajowego biegnące go Borku Fałęckiego. Zmiany nie oznaczają, że kierowcom będzie łatwiej niż dotychczas. A do tego w sobotę przestaną kursować tramwaje.

W piątek, 25 listopada 2021 roku, około godziny 20 rozpocznie demontaż oznakowania tymczasowego wykorzystywanego w ramach obecnej organizacji ruchu. Jednocześnie w miarę postępu tych prac, wykonawca modernizacji torowiska wzdłuż Zakopiańskiej przystąpi do wykonywania napisów BUS oraz oznakowania przystanków. – Zatem zmiana będzie miała charakter płynny – podkreśla Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa. I zaznacza, że nie będzie okresu z dostępnymi 4 pasami dla samochodów, na całym odcinku między Łagiewnikami a Borkiem. To oznacza, że ruch samochodowy będzie tak sam utrudniony jak do tej pory.

Prace przy torowisku rozpoczną się od soboty rano – nie będzie porannych kursów tramwajów z pętli w Borku. Zastąpią je autobusy kursujące na odcinku między Borkiem Fałęckim a Łagiewnikami. Tramwaje, które kończyły bieg w Borku, będą miały skrócone trasy – do pętli w Łagiewnikach.

Zmiany w komunikacji miejskiej:

Linie tramwajowe:
nr 8 – będzie kursować po trasie skrócone: „Bronowice Małe” – … – ul. Wadowicka – „Łagiewniki”
nr 19 – będzie kursować po trasie skrócone: „Dworzec Towarowy” – … – ul. Wadowicka – „Łagiewniki”
nr 22 – będzie kursować po trasie skrócone: „Kopiec Wandy” – … – ul. Brożka – „Łagiewniki”

Linie autobusowe:
nr 135 – zostanie zawieszona
nr 708 – zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa kursująca po trasie: „Łagiewniki” – ul. Zakopiańska – „Borek Fałęcki”
Linia będzie kursować co 5 minut w dni powszednie do ok. godz. 20.00, co 7,5 minuty w dni powszednie w godzinach wieczornych i w dni wolne (w niedziele i święta od ok. godz. 8.00) oraz co 10 minut w niedziele i święta do ok. godz. 8.00
Linia będzie zatrzymywać się na przystankach:
„Łagiewniki” – końcowo-początkowy na pętli
„Łagiewniki” – przelotowy: w kierunku Borku Fałęckiego na ul. Zakopiańskiej, w kierunku pętli „Łagiewniki” na ul. Brożka
„Łagiewniki ZUS” – w rejonie istniejących przystanków tramwajowych
„Solvay” – w kierunku Borku Fałęckiego na istniejącym peronie tramwajowym, w kierunku pętli „Łagiewniki” na wysokości kina Cinema City
„Borek Fałęcki” – końcowo-początkowy na pętli oraz przelotowy na ul. Zakopiańskiej (tylko w kierunku pętli „Łagiewniki”)
nr 735 – zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa kursująca po trasie: „Podgórze SKA” – al. Powstańców Śląskich, ul. Tischnera, ul. Fredry, ul. Połomskiego, ul. Turowicza, ul. Witosa, ul. Halszki, ul. Stojałowskiego, ul. Myślenicka, ul. Merkuriusza Polskiego, ul. Chałubińskiego, ul. Szybisko (powrót: ul. Myślenicka), ul. Myślenicka, ul. Krzyżańskiego, ul. Matematyków Krakowskich – „Golkowice Pętla”
Linia będzie kursować z częstotliwością jak linia nr 135.

Zasady zachowania ważności biletów:
Bilety okresowe wykupione na linie nr 8, 19 i 22 zachowują ważność na całej trasie linii nr 708. Bilety okresowe wykupione na linię nr 135 zachowują ważność na jej stałej trasie oraz na całej trasie linii nr 735.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca