Znamy termin oddania do użytkowania Trasy Łagiewnickiej!!!

Musisz przeczytać

Na te informację czekają kierowcy w całym Krakowie. Jak dowiedział się KRKnews, Trasa Łagiewnicka zostanie oddana do użytku 27 sierpnia. 

Ta wiadomość ucieszy wszystkich kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w Krakowie. Jak udało nam się dowiedzieć, od 27 sierpnia Trasa Łagiewnicka zostanie oddana do użytkowania. W tym dniu zaplanowany jest również inauguracyjny przejazd tramwaju.

Kierowcy będą mogli skorzystać z 3,5-kilometrowego nowej drogi, Większa jej część – ponad 2 km – została poprowadzona w tunelach, z których najdłuższy ma ponad 700 metrów i jest zlokalizowany pomiędzy Sanktuarium Jana Pawła II a Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.  Oprócz wybudowania tuneli, wiaduktów i kładek dla pieszych, na potrzeby inwestycji zmieniono bieg koryta rzeki Wilgi (na odcinku ponad pół kilometra) oraz przebieg pobliskiej linii kolejowej Kraków-Skawina.

Trasa Łagiewnicka czeka na otwarcie

Trasa Łagiewnicka czeka na otwarcie
Nad tunelami utworzono tereny rekreacyjne, m.in. skatepark, boiska i place zabaw. W rejonie ulic Zbrojarzy i Turonia wzniesiono także kładkę pieszo-rowerową nad Trasą Łagiewnicką, łączącą ulice Ruczaj i Pszczelną.

Wiemy, jak zmienią się linie tramwajowe po otwarciu Trasy Łagiewnickiej

(JS) (fot. Andrey Rafael/KRKnews)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca