Znamy trasę 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego (animacja trasy, video)

Poznaliśmy trasę tegorocznego Cracovia Półmaraton Królewski. Na trasie biegacze będą mieć w zasięgu wzroku najsłynniejsze krakowskie zabytki, takie jak: Wawel, Wieża Ratuszowa, Sukiennice oraz historyczne budowle sakralne – jak kościoły Mariacki czy Na Skałce. Start i meta zlokalizowana będzie pod TAURON Arena Kraków

Tegoroczna, ósma edycja imprezy organizowanej w Krakowie od 2014 roku,  stwarza szansę na zmierzenie się z długą trasą, prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa. Start nastąpi z ul. Stanisława Lema – przed największą halą widowiskowo-sportową w Polsce, która ponownie będzie bazą imprezy. Meta zlokalizowane będzie na płycie głównej w TAURON Arenie Kraków, gdzie biegacze będą finiszować w blasku świateł.

 – W trakcie biegu Uczestnicy półmaratonu przebiegną przez krakowski Rynek Główny, na który dotrą Plantami i ul. Wiślną, a następnie podążą ul. Grodzką, św. Idziego i Bernardyńską. Na trasie biegacze będą mieć w zasięgu wzroku najsłynniejsze krakowskie zabytki, takie jak: Wawel, Wieża Ratuszowa, Sukiennice oraz historyczne budowle sakralne – jak kościoły Mariacki czy Na Skałce. Uczestnicy biegu zobaczą również największe krakowskie obiekty sportowe – oprócz TAURON Areny Kraków, Stadiony Miejskie: im. Henryka Reymana i Cracovia, Halę 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych, a także nowoczesne, charakterystyczne dla naszego miasta obiekty – jak Centrum Kongresowe ICE Kraków czy Kładka im. Ojca L. Bernatka – wylicza Zarząd Infrastruktury Sportowej. 

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie