Znana firma szuka pracowników w Krakowie! Branża? Oczywiście IT

Musisz przeczytać

350 osób planuje zatrudnić w ciągu roku polskie centrum badań i rozwoju firmy Ericsson. Wśród osób poszukiwanych do rozwoju technologii mobilnych są głównie programiści, architekci systemów, testerzy jak również szefowie projektów.

Ośrodek R&D rozszerza swoją działalność sieci radiowej o grupę ekspertów odpowiedzialnych za oprogramowanie sieci szkieletowej, która jest istotnym elementem łączności urządzeń końcowych i radiowej sieci mobilnej. Inżynierowe z polskiego ośrodka R&D firmy Ericsson tworzą oprogramowanie do komunikacji mobilnej na świecie oraz rozwijają nowe funkcjonalności sieci 5G, zapewniając odpowiednią stabilność i przepustowość łączy.

„Programiści z Polski współpracują z największymi na świecie operatorami i producentami smartfonów przy opracowywaniu optymalnych rozwiązań dla infrastruktury sieciowej i smartfonów. Tworzą oprogramowanie dla sieci szkieletowych i dostępowych, opracowują nowe algorytmy i funkcjonalności sieci oraz rozwijają technologie takie jak Ericsson Spectrum Sharing” – czytamy w komunikacie firmy.

– W naszym Centrum R&D w Łodzi i w Krakowie zatrudnimy osoby z doświadczeniem w sektorze telekomunikacyjnym. Do zespołów pracujących nad rozwojem sieci od 2G do 6G przyjmujemy kolejnych programistów, testerów, system architektów, a także osoby koordynujące pracę takie jak Scrum Master czy kierownik liniowy. Swoje miejsce w zespole znajdą również trenerzy oraz liderzy techniczni, którzy będą pomagać w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań – mówi Stefan Znarowski, nowy szef centrum R&D firmy Ericsson w Krakowie i Łodzi. 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca