Znany producent gier komputerowych wprowadza się na al. Pokoju

Na początku przyszłego roku firma Bloober Team, licząca prawie 200 pracowników i współpracowników, zajmie blisko półtora piętra w kompleksie biurowym Fabryczna Office Park. 

Bloober Team  to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów gier komputerowych, notowany na giełdzie NewConnect. Obecnie firma specjalizuje się w produkcji gier m.in. na komputery osobiste, na komputery i konsole nowej generacji. W przeszłości spółka zajmowała się tworzeniem gier na platformy takie jak Nintendo DS oraz Wii.

–Mamy nadzieję na przeprowadzkę do nowego biura już na początku 2023 roku. Rozwijamy się, dlatego potrzebowaliśmy nowej, bardziej skrojonej pod nas powierzchni. Wszystko będzie przygotowane według naszej koncepcji oraz na miarę potrzeb pracowników. Chcemy, żeby czuli się jak najlepiej, dzięki przestrzeni, która będzie komfortowa, ale i kreatywna. Poza salami konferencyjnymi będziemy mieć także rozbudowaną część wspólną, na czym bardzo nam zależy, ponieważ cenimy sobie wspólne spotkania, lunche, okazje, w których możemy zasiadać razem w większym zespole. Oczywiście całość planowana jest również pod kątem nowych wymagań technologicznych czy zabezpieczeń. Dzięki tej, prawdopodobnie najnowocześniejszej w Polsce powierzchni kreatywnej dla branży gier, chcemy również pokazać nasze aspiracje nie tylko jako lidera światowego gatunku horror, ale przede wszystkim spółki dla której Pracownik-Człowiek jest jej największym i najważniejszym zasobem – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team SA.

Krakowski game deweloper specjalizuje się w produkcji gier z elementami  horroru psychologicznego. Firma uznanie graczy zyskała za sprawą tytułów takich jak min. Layers of Fear, Blair Witch, Observer czy The Medium. 

(JS)

 

Najnowsze

Co w Krakowie