Znika droga dla rowerów na Grzegórzeckiej. Jej obrońcy się mobilizują

„Protestujemy przeciwko pomysłowi likwidacji ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Grzegórzeckiej w Krakowie” – tak zaczyna się petycja „Nie dla likwidacji ścieżki rowerowej na Grzegórzeckiej”. Obrońcy drogi dla rowerów zbierają pod nią podpisy.

Przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa poinformowali, że 1 września znika droga dla rowerów na ulicy Grzegórzeckiej. Ta część jezdni zostanie zwrócona kierowcom – będą nią jeździć samochody. Tak jak przed zmianami wprowadzonymi ponad rok temu w ramach Krakowskiej Tarczy dla Mobilności. Powrót do starej organizacji ruchu uzasadniany jest tym, by samochody, które dziś jeżdżą po torowisku, nie blokowały tramwajów, które mają częściej kursować.

Coś, co cieszy kierowców, powoduje oburzenie u części rowerzystów. Już pojawiła się petycja w obronie drogi dla rowerów. Jej autorzy nie chcą likwidacji drogi dla jednośladów na Grzegórzeckiej i przedstawiają argumenty za jej utrzymaniem.

Oto pełna treść petycji:

„Protestujemy przeciwko pomysłowi likwidacji ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Grzegórzeckiej w Krakowie.
Ścieżka ta stanowi bardzo ważny łącznik na osi wschód-zachód.
• W okolicy nie ma alternatywy dla ruchu rowerowego na tym odcinku.
• Chodniki na Grzegórzeckiej są zbyt wąskie by tam przeniósł się ruch rowerowy
• Przerwana zostanie ciągłość infrastruktury pomiędzy Grzegorzkach/Czyżynami/Nową Hutą a Kazimierzem/Starym Miastem/Dąbiem/Podgórzem
• Jazda rowerem w ruchu ogólnym na Grzegórzeckiej stanowi bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia. Dominuje tu ruch tranzytowy, prędkość przekracza 50km/h, brak jest infrastruktury wymuszającej ograniczenie prędkości.
• Uniemożliwi dojazd dzieciom do szkoły, dorosłym do pracy
• Ścieżka cieszy się dużą popularnością wśród rowerzystów.
STOP LIKWIDACJI ŚCIEŻKI ROWEROWEJ!”

(red)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie