Zniżki w OC — co warto wiedzieć?

Musisz przeczytać

OC samochodu jest obowiązkowe, przy czym za to samo OC towarzystwa ubezpieczeniowe potrafią proponować różne składki. Najkorzystniejsze ubezpieczenie OC można sprawdzić w multiagencji specjalizującej się w sprzedaży ubezpieczeń lub poprzez porównanie ofert w internecie. Do kalkulacji składki trzeba znać zniżki za bezszkodową jazdę, które mają wpływ na ostateczną wysokość składki na kolejny rok. Obowiązkowe ubezpieczenie OC nie należy do najtańszych, przez co warto postarać się o to, by mieć maksymalne zniżki. Dowiedz się, jak sprawdzić zniżki w OC.

  1. Ubezpieczenie OC — czy warto trzymać się jednego towarzystwa ubezpieczeniowego?
  2. Zniżki OC za bezszkodową jazdę, czyli postaw na uważną i bezpieczną jazdę
  3. Informacje o przebiegu ubezpieczenia komunikacyjnego przy zakupie ubezpieczenia OC AC

Każdy, kto kupuje polisy OC, wie, że ma dość duży wybór ofert pochodzących z różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Na cenę OC może mieć wpływ między innymi propozycja składana przez towarzystwo ubezpieczeniowe, zniżki po latach bezszkodowej jazdy, liczba rat, a także metoda płatności (można spotkać na ofertę ubezpieczenia, gdzie za płatność kartą dochodzi dodatkowy rabat). Więcej szczegółów poznasz na stronie http://specjalistka.net/.

Ubezpieczenie OC — czy warto trzymać się jednego towarzystwa ubezpieczeniowego?

Ogólnie rzecz biorąc, do ubezpieczenia samochodu potrzebne są dane z dowodu rejestracyjnego pojazdu, dane z dowodu osobistego i z prawa jazdy (rok otrzymania). Zakup polisy OC AC wiąże się ze znacznym wydatkiem, dlatego przed podjęciem decyzji o kontynuacji ubezpieczenie OC / AC warto skorzystać z możliwości wyliczania składki OC za pomocą kalkulatorów udostępnianych na stronie ubezpieczeniowej obecnego lub potencjalnego ubezpieczyciela. 

Wybrane towarzystwo w kolejnym roku wcale nie musi być konkurencyjne względem innych towarzystw ubezpieczeniowych. Cenę polisy na kolejne 12 miesięcy można sprawdzić w dziale obsługi klienta. Tak więc przy zakupie ubezpieczenia OC AC bardzo ważne jest wybranie  korzystnej pod względem cenowym  oferty. Jeśli poświęcisz trochę czasu, możesz zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy. Nie zwracaj uwagi na ilość sprzedanych polis komunikacyjnych, gdyż czasem towarzystwa ubezpieczeniowe wchodzące na rynek lub przejmujące inne towarzystwa oferują najlepsze składki na polisę OC.

Zniżki OC za bezszkodową jazdę, czyli postaw na uważną i bezpieczną jazdę

Na cenę zakupu polisy mocno wpływają wypracowane zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy. Do tego, by ustalić zniżkę, niezbędne jest na przykład zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia. Stracisz zniżki, jeśli w systemie pojawi się wypłacone odszkodowanie nawet za niewielką stłuczkę. 

Pod tym względem z sektorem ubezpieczeń właściciel auta nie ma jak negocjować — system wyliczania zniżek wykaże ilość szkód likwidowanych i na podstawie przebiegu ubezpieczenia pokaże zniżki lub ich brak. Na wysokie zniżki mogą liczyć kierowcy, których historia ubezpieczenia nie wykazała szkód i nie były wypłacane odszkodowania.

Informacje o przebiegu ubezpieczenia komunikacyjnego przy zakupie ubezpieczenia OC AC

Jak sprawdzić zniżki OC? To pytanie zadaje wiele osób, które chcą w prawidłowy sposób wyliczyć swoją składkę OC. Najprościej można to zrobić podczas wypełniania formularza — obecnie większość towarzystw ubezpieczeniowych pyta o zgodę na sprawdzenie historii ubezpieczenia pojazdu w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym. System od razu pokaże zniżkę. Są jeszcze inne metody sprawdzenia, czy ma się prawo do pełnych zniżek.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca