Zostały już tylko dwa dni… To ostatni dzwonek, by zagłosować w Budżecie Obywatelskim!

Już tylko do piątku można głosować na projekty w Budżecie Obywatelskim. Jeśli się spóźnimy, kolejna okazja będzie dopiero za rok!

Sprawa jest prosta – zgłoszono i zatwierdzono 93 projekty ogólnomiejskie i 465 dzielnicowych. Każdy mieszkaniec Krakowa może zagłosować na trzy ogólnomiejskie i trzy dzielnicowe (najwyżej oceniony przez głosującego projekt otrzymuje 3 punkty, a najniżej – 1 punkt). I najważniejsze – czas na oddanie głosu jest już tylko do piątku!

– Wśród projektów każdy z mieszkańców i mieszkanek Krakowa może znaleźć coś ciekawego. Od mniej więcej 3-4 lat obserwujemy tendencję, że bardzo chętnie wybierane są projekty związane ze środowiskiem, zielonymi przestrzeniami, parkami, skwerami, ogrodami społecznymi i kieszonkowymi. Drugi ważny obszar to bardzo szeroko pojęta infrastruktura: ścieżki, place zabaw, przejścia dla pieszych, czy skrzyżowania – podkreśla Mateusz Płoskonka, z-ca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

– Kraków jest też miastem kultury, więc widać również duże zainteresowanie projektami z tego obszaru. Zainteresowaniem cieszą się też zadania z zakresu zdrowia, a także bezpieczeństwa – dodaje Mateusz Płoskonka.

By jednak mieć wpływ na to, jak będzie wyglądało nasze miasto i dzielnica, należy do piątku wziąć udział w głosowaniu.

Jak można głosować w Budżecie Obywatelskim?

Głosować można elektronicznie lub osobiście, wypełniając kartę do głosowania w wybranym punkcie głosowania. Punkty do głosowania są w każdej dzielnicy, a TUTAJ można znaleźć ich lokalizację oraz godziny otwarcia.

Aby zagłosować elektronicznie, należy zarejestrować się na stronie budzet.krakow.pl podając swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a dla osób, które go nie mają: datę urodzenia i płeć, numer telefonu komórkowego oraz numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania.

Głosowanie przez internet wiąże się z koniecznością potwierdzenia założenia konta poprzez SMS. Jeżeli głosowaliśmy elektronicznie już w poprzednich latach, nie ma potrzeby zakładać nowego konta, wystarczy zalogować się na już istniejące, podając adres e-mail oraz hasło. Szczegółowa instrukcja jak założyć konto i jak głosować elektronicznie znajduje się TUTAJ.

Ostatni dzień głosowania przypada w piątek. Zwycięskie zadania zostaną ogłoszone 7 listopada.

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie