Zwyrodnialec chciał zaciągnąć dziewczynkę do łóżka. Jego plany jednak pokrzyżowano

Kolejny zwyrodnialec w rękach policji! Pedofil umówił się z 12-letnią dziewczynką w celu odbycia z nią stosunku, na szczęście na miejscu czekała na niego już policja.

Kilka dni temu na komisariat zgłosił się mężczyzna, który zeznał, że trafił na trop „pedofila”. Zawiadamiającego zaniepokoiły wiadomości, jakie otrzymał jego małoletni syn od użytkowników jednej z czaterii internetowych.

– Chcąc sprawdzić, czego dotyczą rozmowy prowadzone na tym portalu, mężczyzna założył tam konto, gdzie podał się za 12-letnią dziewczynkę i zaczął korespondować z nieznanym mu mężczyzną, który jako pierwszy do niego napisał. Już początkowe treści były dwuznaczne. Podejrzany rozmówca był pewny, że konwersuje z małoletnią i mimo tego zaczął jej składać propozycje seksualne, wysyłając przy tym zdjęcia swoich intymnych części ciała – informuje Sebastian Gleń z biura prasowego policji.

Efektem jego rozmów było umówienie się na spotkanie z rzekomą 12-latką przy jednej z galerii handlowych w Krakowie. Pedofil był bardzo zaskoczony, że w umówionym miejscu czekali na niego policjanci zamiast dziewczynki. Mężczyzna, którym okazał 34-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, został przez kryminalnych zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

– Śledczy przeszukali jego dom i zabezpieczyli laptopa, telefon komórkowy oraz nośnik danych typu pendrive. Teraz biegły zbada ich zawartość m.in. pod kątem posiadania treści pedofilskich – zaznacza Gleń.

34-latek usłyszał zarzuty składania propozycji seksualnych i prezentowania treści pornograficznych małoletniemu w wieku poniżej 15 lat oraz usiłowania doprowadzenia do obcowania płciowego, dopuszczenia się innej czynności seksualnej oraz doprowadzenia do poddania się takim czynnościom małoletniego w wieku poniżej 15-lat.

Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

kp

Najnowsze

Co w Krakowie