Życie bez okularów i soczewek – korzyści z laserowej korekcji wzroku

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, któremu najczęściej poddają się osoby z krótkowzrocznością, astygmatyzmem lub nadwzrocznością. Procedura jest przeprowadzana po pozytywnej kwalifikacji, zwykle w ciągu 1-2 tygodni. Dowiedz się, jakie są mocne strony laserowej korekcji wzroku wykonywanej przez doświadczony zespół lekarzy okulistów, którzy dobiorą optymalną metodę korekcji właśnie dla Ciebie.

Zabieg laserowej korekcji wzroku – bezpieczeństwo i brak bólu

Zaletą laserowej korekcji wzroku jest bezpieczeństwo. Zabieg wykonuje wykwalifikowany lekarz chirurg, którego wspiera odpowiednio przeszkolony personel medyczny. Wysoki profil bezpieczeństwa to również zasługa nowoczesnego i certyfikowanego sprzętu, który jest używany w trakcie korygowania kształtu rogówki. Niewielkie ryzyko powikłań wynika również z tego, że laserowe usuwanie wad wzroku to jedna z najczęściej wykonywanych procedur medycznych na świecie.

Jesteś ciekawy, czy laserowa korekcja wzroku wiążę się z bólem? Otóż nie, gdyż przed pracą lasera specjalista aplikuje do oczu Pacjenta krople o miejscowym działaniu znieczulającym. Tak więc nawet jeśli masz bardzo niski próg bólu, nie musisz się obawiać, że nie zniesiesz zabiegu. 

Zastanawiasz się, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku? Cena zależy od wybranej metody korekcji. Kliknij tutaj, aby poznać cennik zabiegów: https://www.optegra.com.pl/cennik/klinika-krakow.

Zabieg laserowej korekcji wzroku – powierzchniowe i głębokie metody do wyboru

Współczesna okulistyka oferuje Pacjentom powierzchniowe i głębokie metody korekcji wzroku. Metody powierzchniowe takie jak EBK, PRK i TransPRK są przeznaczone dla osób z cienką rogówką, uprawiających różne sporty i narażonych na urazy oka. Z kolei metody głębokie, np. FemtoLASIK, są wykonywane u osób z dużymi wadami wzroku, ich zaletą jest duża przewidywalność efektów. Warto wspomnieć w tym miejscu również o tzw. metodach trzeciej generacji, czyli m.in. Lentivu® (ReLEx™ SMILE), które są minimalnie inwazyjne i cechują się krótkim okresem rekonwalescencji. 

Zabieg laserowej korekcji wzroku – szybka rekonwalescencja i rezultaty

Dlaczego jeszcze warto poddać się laserowej korekcji wzroku? To jednorazowy zabieg, który wykonujemy tylko raz w życiu. Krótki czas rekonwalescencji sprawia, że nie musisz martwić się o długą absencję w pracy i zaniedbanie obowiązków zawodowych czy rodzinnych. Zwykle wystarczy 7-10 dni zwolnienia lekarskiego, byś mógł w spokoju dojść do siebie, a narząd wzroku odpoczął. Myślisz o tym, jak długo trzeba czekać na efekty laserowej korekcji wad wzroku? Wiedz, że w większości przypadków pozytywne zmiany w postaci poprawy ostrości widzenia następują już w następnym dniu po zabiegu. Natomiast na rezultat finalny musisz poczekać około 3 miesiące (w tym czasie stopniowo Twój wzrok się poprawia).

Zabieg laserowej korekcji wzroku –  wygodne życie bez okularów i soczewek kontaktowych

Zabiegi laserowej korekcji wzroku pozwalają na stałe pozbyć się okularów, soczewek kontaktowych. Procedury zabiegowe są dozwolone u Pacjentów od 18. r.ż. (o ile wada wzroku jest stabilna). Tak naprawdę nie ma górnej granicy wieku, po której przeprowadzenie zabiegu jest wykluczone – nowoczesne techniki zabiegowe dają możliwość korygowania nawet presbiopii, która pojawia się około 40. roku życia. Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania medyczne, które są sprawdzane na wizycie kwalifikacyjnej.

Warto podkreślić, że dzięki laserowi możliwe jest skorygowanie małych, średnich jak i dużych wad refrakcji. U Pacjentów z dalekowzrocznością jest to do około +6,0 dioptrii, z krótkowzrocznością do około -12,0 dioptrii, a u osób z astygmatyzmem do około 6,0 dioptrii.

Podsumowując, laserowa korekcja wzroku to zabieg okulistyczny, który oferuje wiele korzyści, jest bezpieczny, skuteczny i nie wymaga długiej rekonwalescencji.

Najnowsze

Co w Krakowie