10 dni temu prezydent i minister z honorami otworzyli 13 km ekspresówki. Dziś tworzą się tam 10-kilometrowe korki! [wideo]

Musisz przeczytać

4 października został otwarty nowy odcinek S7 Widoma – Szczepanowice. Teraz okazuje się, że tworzą się tam nawet 10-kilometrowe korki!

Otwarty niedawno odcinek ekspresówki pozwala na ominięcie Słomnik, choć okazuje się, że jazda obwodnicą wcale nie musi być dobrym rozwiązaniem.

– Niestety, na węźle „Szczepanowice” obydwa kierunki (z Warszawy do Krakowa i w przeciwnym kierunku) krzyżują się na jednym rondzie w taki sposób, że jadący z Krakowa muszą ustąpić jadącym z Warszawy. W pierwszy weekend po otwarciu spowodowało to korek o długości prawie 10 km – tak sytuacja opisywana jest na youtubowym profilu Usuń Znak.

Sprawa dokładnie wyjaśniona jest na poniższym nagraniu:

 

– Czy na prawdę tego nie dało się przewidzieć? Niemalże dokładnie 2 lata temu taka sama sytuacja miała miejsce na innym odcinku drogi S7 w tym samym województwie… – informują autorzy nagrania.

Dziś ok. godz. 10:30 rzuciliśmy okiem na Google Maps, by sprawdzić, czy o tej porze występują podobne problemy na fragmencie Widoma – Szczepanowice.  Według aplikacji ruch odbywał się tamtędy płynnie, a polecana droga wiodła obwodnicą S7, a nie przez Słomniki. Sytuacja może się jednak zmienić w godzinach szczytu, gdy natężenie ruchu będzie znacznie większe.

jk

Minister macha do kierowców, auta jadą na niego z prędkością 120 km/h

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca