100 mandatów dla rowerzystów w centrum Krakowa

Musisz przeczytać

Blisko 100 rowerzystów oraz osób na elektrycznych hulajnogach ukarali w ubiegły weekend krakowscy policjanci w rejonie Starego Miasta. Policjanci przeprowadzili akcję „mająca na celu poprawę bezpieczeństwa na tamtejszych ulicach”.

Policjanci z krakowskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania, mające na celu eliminowanie niebezpiecznych i niezgodnych z przepisami zachowań.

W dniach 23, 29 oraz 31 sierpnia br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie w rejonie Starego Miasta przeprowadzili działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na tamtejszych ulicach. Mundurowi skontrolowali blisko 400 kierujących, spośród których 325 zostało ukaranych mandatami, 29 zostało pouczonych, natomiast wobec 28 kierowców sporządzono dokumentację, która wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do sądu.

Niemal 100 kierujących, wobec których zastosowane zostały środki karne to rowerzyści oraz osoby kierujące elektryczną hulajnogą. Ponadto w strefie ograniczonego ruchu ujawnionych zostało 75 wykroczeń. Znaczna część interwencji związana była też z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów, m.in. w rejonie skrzyżowań. Dodatkowo w trakcie działań policjanci ujawnili trzy osoby nie posiadające uprawnień do kierowania pojazdami, a jedna z nich okazała się także poszukiwana.

Patrycja Bliska 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca