150 pocisków artyleryjskich w bloku w Nowej Hucie!

Kraków, osiedle Piastów. Trwa ewakuacja bloku wielorodzinnego, w którym ujawniono 150 pocisków artyleryjskich – podaje portal Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie. Ze względu na ryzyko wybuchu teren wokół bloku zabezpieczają policjanci i strażacy. Pociski są w jendym z mieszkań w bloku na os. Piastów 45.

Ewakuacja na osiedlu Piastów z powodu 150 pocisków w jednym z mieszkań

Zdjęcie 1 z 6

(fot. Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie, MPK Kraków)

Dla ewakuowanych mieszkańców podstawiony zostały dwa autobusy krakowskiego MPK. Urząd Miasta zaoferował noclegi tym, którzy musieli opuścić swoje mieszkania. Ewakuowani mogą przespać się w hotelach (na Nowohuckiej i Armii Krajowej), z którymi miasto ma podpisane umowy na wypadek nieprzywidzianych zdarzeń losowych. Na miejscu działania prowadzą policja Straż Pożarna i inne służby. Przyjechali saperzy z 16 batalionu powietrznodesantowego.

Pociski są w mieszkaniu 37-letniego mężczyzny. Policja weszła do tego mieszkania po tym, jak 37-latek trafił na szpitalny oddział ratunkowy w jednym z podkrakowskich szpitali z ranami mogącymi świadczyć o tym, że powstały w wyniku eksplozji materiałów wybuchowych.  Mężczyzna jest w śpiączce farmakologicznej, nie ma z nim kontaktu. W jego mieszkaniu doliczono się 150 pocisków artyleryjskich, niektóre są w częściach. Niewybuchy leżały w szafach i na stole. Do wypadku, w którym 37-latek odniósł obrażenia, doszło w innym miejscu. Tam znaleziono ślady materiałów wybuchowych i stąd decyzja o wejściu do jego mieszkania. I tam znaleziono materiały wybuchowe z okresu II wojny światowej”

(red)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie