22 września 2022 darmowa komunikacja miejska w Krakowie

Musisz przeczytać

W czwartek, 22 września 2022 roku, przez cały dzień będzie darmowa komunikacja miejska. We wszystkich tramwajach i autobusach kasowniki zostaną zablokowane. Bezpłatne przejazdy przysługują wszystkim – zarówno mieszkańcom Krakowa, jak i przyjezdnym z gmin ościennych i turystom.

Dzień bezpłatnej komunikacji w Krakowie kończy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. 22 września to Europejski Dzień bez Samochodu. W Krakowie – w tramwajach i autobusach – nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków, by wsiąść bez biletu. W innych miastach – np. w Tarnowie i Nowym Sączu – trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu. W ramach dnia bez samochodu Koleje Małopolskie oferują dziś bilet za złotówkę.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w czwartek, 22 września 2022, w godzinach 13–17, na Politechnice Krakowskiej wypróbować będzie można symulator tramwaju NGT6. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w prowadzeniu tramwaju po wirtualnym mieście, porozmawiać z wykwalifikowanymi instruktorami na temat jazdy tramwajami oraz poznać przepisy ruchu drogowego odnoszące się do tramwajów.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca