„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

2300 drzew w Nowej Hucie do wycinki? Miejscy aktywiści protestują przeciwko planom spółki

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

„Żądamy natychmiastowego zatrzymania wycinki oraz dostosowania planów do istniejącego drzewostanu” – napisali aktywiści, którzy protestują przeciwko wycince 2300 drzew w Nowej Hucie.

W lipcu spółka Kraków Nowa Huta Przyszłości SA i firma Instbud z Gdowa podpisały umowę na zaprojektowanie i wybudowanie drugiej, północnej części Strefy Aktywności Gospodarczej – Nowa Huta Przyszłości. Powstanie ona na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Branice”.

Nowa część zajmie ponad 17 hektarów terenów na północ od ulicy Igołomskiej, za znajdującymi się przy tej drodze zakładami przemysłowymi. Wykonawca dostał czas do końca listopada na przygotowanie obszaru pod przyszłe inwestycje przemysłowe i usługowe.

Jak donoszą aktywiści z inicjatywy Akcja ratunkowa dla Krakowa spółka Nowa Huta Przyszłości planuje wycinkę aż 2300 drzew w tym rejonie. Prace już ruszyły. „Jako mieszkańcy dotujemy spółkę wielomilionowymi kwotami. Mamy prawo do wpływu na działania spółki. Żądamy natychmiastowego zatrzymania wycinki oraz dostosowania planów do istniejącego drzewostanu” – napisali aktywiści.

2300 zdrowych, dojrzałych i wymiarowych drzew do wycinki. Jak buduje się przyszłość w "zielonej stolicy"?Najpierw…

Posted by Akcja ratunkowa dla Krakowa on Sunday, February 28, 2021

Wartość podpisanej w lipcu umowy to 33 655 260 zł. Wartość umów na realizację całej Strefy Aktywności Gospodarczej to już ponad 92 mln zł. Dwie trzecie tej kwoty stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej. Projekt SAG obejmie prawie 40 hektarów we wschodniej części Nowej Huty.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca