30 balonów na małopolskim niebie. Przed nami „Odlotowa Małopolska”

Nawet trzydzieści balonów zobaczymy podczas 2. Małopolskiego Festiwal Balonowego „Odlotowa Małopolska”, który rozegrany zostanie na podhalańskim niebie.

Małopolska Organizacja Turystyczna, Województwo Małopolskie, Miasto Nowy Targ, Aeroklub Nowy Targ, oraz Kraków Balloon Team zapraszają na 2. Małopolski Festiwal Balonowy – „Odlotowa Małopolska”, który rozegrany zostanie w dniach 31.03 – 02.04.2023 r.

Przez trzy dni będzie można obserwować blisko 30 kolorowych balonów, latających nad majestatycznymi Tatrami, widokowymi Pieninami i pięknymi Gorcami. Na niebie nie zabraknie również słynnego balonu Małopolski, który od kilku lat intensywnie promuje region w Polsce i za granicą.

 

Nowością na małopolskim horyzoncie będzie również balon promujący Igrzyska Europejskie Kraków – Małopolska 2023, które odbędą się już na przełomie czerwca i lipca tego roku. Odlotowe załogi staną do walki m.in. o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Balonów na Ogrzane Powietrze i Puchar Prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

 

„Odlotowa Małopolska” to również zawody sportowe. Z załogi walczyć będą m.in. o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Balonów na Ogrzane Powietrze i Puchar Prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej.Zwycięży najbardziej precyzyjna, a nie najszybsza załoga. Baloniarze będą musieli m.in. odnaleźć oznaczone na ziemi miejsca i zrzucić specjalne markery tak, by znalazły się one, jak najbliżej centralnego punktu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pierwszy, inauguracyjny start balonów, w ramach Festiwalu, zaplanowano na piątek 31 marca. Start planowany jest z Białki Tatrzańskiej. Bazą dla pilotów i ich załóg będzie Hotel Litworowy Staw w Białce Tatrzańskiej. Miejsce piękne, przepełnione regionalnymi akcentami w góralskim stylu.
W sobotę 1 kwietnia planowane są dwa loty zawodnicze. Poranny start planowany jest z okolic miejscowości Frydman, a balony przelecą nad jednym z najpiękniejszych miejsc w Małopolsce czyli Jeziorem Czorsztyńskim. Lot popołudniowy wystartuje z aeroklubowego lotniska Nowy Targ.  Na niedzielę 2 kwietnia zaplanowano ostatni lot – będzie to lot poranny. Start nastąpi z lotniska w Nowym Targu.

Drugi Małopolski Festiwal Balonowy organizuje Małopolska Organizacja Turystyczna, Województwo Małopolskie, Miasto Nowy Targ, Aeroklub Nowy Targ, oraz Kraków Balloon Team. Na facebookowym profilu „Odlotowa Małopolska” oraz fanpage’u Kraków Balloon Team publikowane będą na bieżąco informacje na temat startów.

(MA)

Najnowsze

Co w Krakowie