36 mandatów za blokowanie przejazdów tramwajów w centrum Krakowa

Musisz przeczytać

Straż Miejska podsumowała akcje „Wystarczy 1 metr”. Przez piec dni marca, mundurowi  kontrolowali miejsca, w których najczęściej dochodzi do blokowania tramwajów przez nieprawidłowo zaparkowane samochody. Co warte podkreślanie, w czasie trwania akcji  nie doszło do zablokowania tramwaju na dłużej niż 5 minut.

Od 13 do 17 marca funkcjonariusze kontrolowali zaparkowane samochody przy ulicach, którymi jeżdżą tramwaje, szczególnie na ulicy Długiej czy Karmelickiej, gdzie regularnie dochodzi do zablokowania torowisk, a co za tym idzie paraliżu komunikacyjnego.

 – Strażnicy wraz z inspektorami ruchu MPK reagowali na przypadki niestosowania się do znaków i przepisów ruchu drogowego. Podejmowane były też interwencje wobec osób spożywających alkohol w miejscach zabronionych, zaśmiecających i zanieczyszczających miejsca publiczne, a także zakłócających spokój i porządek – informuje straż miejska. Strażnicy nałożyli 36 mandatów, pouczyli 12 osób, a 3 sprawy skierowali do sądu .

Akcja „Wystarczy 1 metr” ma przypominać kierowcom, że parkując samochód w centrum miasta, obok torów tramwajowych, muszą pamiętać o zachowaniu co najmniej metra odległości od szyny. Tylko wtedy tramwaj będzie mógł bezpiecznie przejechać obok.

Mandat za tamowanie ruchu pojazdów szynowych to od 500 zł do 5 tysięcy! W ubiegłym roku takich zdarzeń było 104 a w 75 przypadkach blokada trwała dłużej niż 5 minut. Najwięcej interwencji notowanych jest na Długiej, Karmelickiej, Zwierzynieckiej i Rakowickiej.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

14 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
14 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca