70-latka straciła przytomność na przejściu dla pieszych. Policjanci uratowali jej życie

St. post. Mateusz Bednarek oraz post. Karol Płocic z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uratowali życie 70-letniej kobiecie, która w rejonie ulicy Zwierzynieckiej straciła przytomność. Pomógł im w tym przechodzień, który okazał się lekarzem. Po przywróceniu funkcji życiowych 70-latka została przewieziona do szpitala.

26 stycznia 2023 roku st. post. Mateusz Bednarek oraz post. Karol Płocic z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie patrolowali rejon ul. Zwierzynieckiej. Tuż przed południem zostali powiadomieni przez przechodniów, że nieopodal, na przejściu dla pieszych zasłabła starsza kobieta.

– Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali nieprzytomną 70-latkę, u której stwierdzili brak funkcji życiowych. W związku z tym jeden z policjantów natychmiast rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową, natomiast drugi nawiązał kontakt z oficerem dyżurnym i powiadomił o sytuacji i konieczności wezwania pogotowia ratunkowego – relacjonuje policja. Po chwili do ratowania kobiety dołączył także jeden z przechodniów, który okazał się lekarzem i wspólnie z funkcjonariuszem kontynuował reanimacje seniorki. Czynności mające na celu uratować kobietę prowadzone były do czasu przyjazdu karetki.

To oni ratowali seniorkę (fot. małopolska policja)

– Po przejęciu kobiety ratownicy medyczni stwierdzili, że przeprowadzone na miejscu działania pozwoliły przywrócić seniorce funkcje życiowe – podkreśla policja. 70-latka została przewieziona do szpitala, gdzie została przekazana w ręce lekarzy.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie