79 nowych policjantów w Małopolsce. 35 trafi do Krakowa

Musisz przeczytać

Małopolska ma 79 nowych policjantów. 35 z nich będzie pełnić służbę w Krakowie. 17 trafi do Komendy Wojewódzkiej Policji, 18 do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Podczas drugiego naboru w tym roku, do garnizonu małopolskiego przyjęto 79 nowych policjantów. We wtorek, 27 kwietnia 2021 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie ślubowanie złożyło 17 z nich. Pozostali funkcjonariusze ze względu na stan epidemiologiczny, ślubowali w jednostkach macierzystych.

Ślubowanie od 17 policjantów, którzy zasilą szeregi Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odebrał komendant wojewódzki policji – inspektor Roman Kuster. Pozostałe 62 osoby, które zostały przyjęte do służby od 20 kwietnia 2021 r. ślubowały w swoich jednostkach macierzystych.

Nowi policjanci w Krakowie - ślubowanie

Nowi policjanci w Krakowie - ślubowanie

(fot. małopolska policja)

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. 17 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska także 18 nowych funkcjonariuszy. 9 nowych policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu zyska 3 funkcjonariuszy.

Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie i do Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zostanie przydzielonych po 4 policjantów, do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu przydzielonych zostanie 5 policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Chrzanowie i Miechowie dostaną po 3 funkcjonariuszy, Komenda Powiatowa Policji w Brzesku, Nowym Targu i Zakopanem dostaną po 2 nowych funkcjonariuszy. Do Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach, Suchej Beskidzkiej, Wadowicach i Wieliczce zostanie przydzielony 1 policjant.

Podczas dzisiejszej uroczystości, po uroczystym ślubowaniu nowych policjantów, nastąpiło także wręczenie kilku odznaczeń dla zasłużonych policjantów i cywili z komendy wojewódzkiej i jednostek podległych.

Małopolska policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi. – Zachęcamy do składania podań. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami – apeluje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

(red)

Dieta pudełkowa – co powinniśmy o niej wiedzieć?

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca