Krakowscy policjanci i celnicy zarekwirowali 900 litrów podrobionego spirytusu

Wiedzieli, gdzie i czego szukać. Krakowscy policjanci i celnicy zatrzymali do kontroli samochód dostawczy. I tak jak przewidywali, znaleźli w nim nielegalny alkohol. Funkcjonariusze zarekwirowali 900 litrów podrobionego spirytusu i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili alkohol bez wymaganej akcyzy.

23 stycznia 2023 roku policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą krakowskiej komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno– Skarbowego w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w samochodzie dostawczym przewozili 900 litrów podrobionego spirytusu. Wcześniej kryminalni uzyskali informacje, że na terenie powiatu chrzanowskiego mogą przebywać osoby posiadające nielegalny spirytus. W miniony poniedziałek funkcjonariusze pojechali do Trzebini, gdzie zatrzymali do kontroli samochód dostawczy, którym, jak ustalili, mogą jechać mężczyźni przewożący wysokoprocentowy alkohol.

Przeprowadzona kontrola potwierdziła informacje uzyskane przez śledczych, bowiem 51-latek z Krakowa oraz 43-letni mieszkaniec Niepołomic przewozili w pojeździe 900 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Wysokoprocentowy alkohol rozlany był do 1000 plastikowych butelek. W wyniku przestępczego procederu, którego dopuścili się mężczyźni, wartość uszczupleń podatkowych na rzecz Skarbu Państwa wynosi ponad 60 tysięcy złotych.

Fot. Policja w Krakowie

Za przestępstwo karno – skarbowe związane z posiadaniem znacznych ilości wyrobów spirytusowych grozi mężczyznom wysoka kara finansowa albo kara pozbawienia wolności, albo obie te kary łącznie.

(red)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie