Szybkie fakty

Kategoria Inwestycje
Data 21 listopada 2023
Czytanie ~2 min
Inwestycje · 21 listopada 2023 · 2 min czytania

Zamieszanie z remontami mostu Dębnickiego i Zwierzynieckiego. Wiceprezydent Kulig nakazuje wstrzymanie prac

Autor: Jarosław Strzeboński Aktualizacja: 21.11.2023 Lokalizacja: Kraków

Ostra reprymenda wiceprezydent Krakowa. Andrzej Kulig publicznie skrytykował urzędników Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Chodzi o podawanie przez ZDMK nierealnych terminów zakończenia remontu  mostu Dębnickiego oraz rozpoczęcie w tym samym czasie awaryjnej naprawy mostu Zwierzynieckiego. 

O sprawie przesunięcia terminu oddania mostu Dębnickiego pisaliśmy rano. Remont zgodnie z zapowiedziami ZDMK miał zakończyć się w nocy z 22 na 23 listopada. Tak się jednak nie stanie. Powód: niekorzystne warunki pogodowe. Opóźnienia przy moście Dębnickim nałożyły sie na rozpoczęcie awaryjnej naprawy sąsiedniej przeprawy przez Wisłę czyli mostu Zwierzynieckiego. Do środy drogowcy wymieniają dylatacje na moście. Konieczne było wprowadzenie zmian w organizacji ruchu drogowego. To oznacza gigantyczne utrudnienia dla kierowców z tej części Krakowa. 

Do sprawy odniósł się wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig. – Z samego rana odbyłem rozmowę dyscyplinującą z wicedyrektorem Piotrem Trzepakiem z Zarządu Dróg Miasta Krakowa w sprawie postępu prac na moście Dębnickim. Rozumiem okoliczności niezależne od wykonawcy, które przesuwają termin ostatecznego zakończenia robót na kluczowej dla Krakowa przeprawie mostowej – przekazał Andrzej Kulig. 

– Uważam jednak, że powinienem być wcześniej uprzedzony o takich – możliwych do przewidzenia – czynnikach, żeby nie wprowadzać mieszkanek i mieszkańców w błąd. Jest to nauczka dla jednostki nadzorującej prace, by na przyszłość nie podawać nierealnych terminów zakończenia prac – komentuje wiceprezydent.

Dodaje, że „wykonawca wyraźnie zaznaczył, że potrzebuje trzech dni bez deszczu by w sposób zgodny z technologią położyć izolację pod nawierzchniami”. – W przeciwnym razie moglibyśmy się liczyć z pojawieniem pęknięć i przeciekaniem przeprawy w niedługim czasie. Mam nadzieję, że aura pozwoli na szybkie zakończenie prac. Mieszkanki i mieszkańcy – zarówno kierowcy jak i piesi – wyczekują tego od dawna – mówi Andrzej Kulig. Jednocześnie wiceprezydent zarządził wstrzymanie prac na moście Zwierzynieckie    

– Zażądałem równocześnie natychmiastowego przerwania prac awaryjnych na dylatacji mostu Zwierzynieckiego, który jest alternatywną przeprawą dla kierowców poruszających się po mieście. Roboty te będą kontynuowane w dogodniejszym terminie, po zakończeniu remontu mostu Dębnickiego – podkreśla Kulig.

Jarek Strzeboński

Reklama