Szybkie fakty

Kategoria Pilne
Data 6 sierpnia 2019
Czytanie ~1 min
Pilne · 6 sierpnia 2019 · 1 min czytania

Sensacyjna decyzja krakowskiej posłanki Kukiz’15. Wystartuje z listy… PSL-u

Autor: Łukasz Aktualizacja: 06.08.2019 Lokalizacja: Kraków

Posłanka Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj wystartuje w wyborach do Sejmu z krakowskiej listy Polskiego Stronnictwa Ludowego – dowiedział się nieoficjalnie portal KRKnews. To efekt porozumienia ugrupowania Pawła Kukiza z szefem Ludowców Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Według naszych informacji Ścigaj ma być liderką listy.

Wstępne założenia PSL-u były takie, że „jedynką” zostanie Elżbieta Bińczycka, ale ostatecznie wygrała koncepcja Pawła Kukiza.

Z listy Ludowców w Krakowie mają wystartować także: Piotr Kempf (szef Zarządu Zieleni Miejskiej), Łukasz Wantuch (miejski radny), Elżbieta Lęcznarowicz (była wiceprezydent Krakowa) czy Marzena Paszkot (pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. rodziny).

Niepewny jest natomiast start byłego wicemarszałka Wojciecha Kozaka, który ma wielu przeciwników w lokalnych strukturach partii. 

Skąd wystartują liderzy?

Szef Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz, będzie „jedynką” na liście tarnowskiej.

Z kolei, jak donosi Gazeta Wyborcza, w nadchodzących wyborach do Sejmu Paweł Kukiz wystartuje z listy PSL-u w Opolu.

(lm)

Reklama