A4 ma mieć trzy pasy w każdą stronę! Kiedy ruszą prace?

–  Gdzieś za cztery do pięciu lat ruszamy z przebudową – mówi w Radiu Kraków minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Decyzję o poszerzeniu autostrady A4 (na trasie Tanów – Wrocław) do trzech pasów w każdą stronę, ogłosił podczas prezentacji nowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku premier Mateusz Morawiecki.

Autostradą z Krakowa do Tarnowa oraz do Wrocławia pojedziemy trzema pasami?!

Teraz kierowcy zastanawiają się, kiedy mogą ruszyć prace.
 
– Przede wszystkim musimy przygotować dokumentację techniczną dla rozbudowy dróg, więc wszystkie te niezbędne zgody, pozwolenia, wszystko to, co wynika z prawa musimy wykonać: te elementy dokumentacji, szczególnie raport oddziaływania na środowisko, decyzja środowiskowa. Chcemy wszystko realizować i realizujemy drogi dzisiaj zgodnie z prawem, w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, w zgodzie z przepisami prawa, które nas tutaj w bardzo poważnym stopniu czasowo ograniczają. Ale cóż, pokonujemy te trudności – mówi Adamczyk.
 
Minister podkreśla, że na prace będziemy musieli jeszcze poczekać, bo przed inwestorami sporo spraw proceduralnych.
 
–  Dlatego też nie mogłem powiedzieć, że inwestycje ruszą już jutro, ale na pewno w bardzo krótkim czasie będę miał okazję poinformować o tym, że pierwszy program inwestycyjny, czyli ten pierwszy dokument potwierdzający, że będę jako minister właściwy do spraw transportu mógł zlecić do realizacji wykonanie dokumentacji technicznej. Wyobrażam sobie to tak, że do około trzech do czterech lat będziemy mieli gotowe dokumenty, aby zlecić bezpośrednio projekt przebudowy. Gdzieś za cztery do pięciu lat ruszamy z przebudową. Niestety ten cykl inwestycyjny tak długo trwa – zaznacza minuaster Adamczyk.
 
jk

Najnowsze

Co w Krakowie