Abp Marek Jędraszewski ostrzega dyrektorów szkół przed LGBT, gender i ekologizmem

Fot. diecezja.pl

Ekologizm, gender i LGBT – to według metropolity krakowskiego próby stanowienia prawa w oderwaniu od chrześcijaństwa. Abp Marek Jędraszewski mówił o tym w homilii wygłoszonej na Jasnej Górze podczas mszy świętej dla dyrektorów szkół katolickich.

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski wygłosił homilię na mszy św. odprawionej na Jasnej Górze podczas Ogólnopolskiej Konferencji Dyrektorów Szkół Katolickich. Przypomniał m.in. słowa św. Jana Pawła II o tym, że współczesność to okres zagubienia. – Ludzie sprawiają wrażenie, że są zdezorientowani, niepewni, pogrążeni w braku nadziei. Ojciec Święty wskazał na utratę pamięci i dziedzictwa chrześcijańskiego, za którym podąża agnostycyzm. Nie dziwią zatem zbytnio próby nadania Europie oblicza wykluczającego dziedzictwo religijne, a w szczególności głęboką duszę chrześcijańską, przez stanowienie praw dla tworzących ją ludów, w oderwaniu od ich życiodajnego źródła, jakim jest chrześcijaństwo – pisał papież. Arcybiskup Jędraszewski podkreślił, że słowa te są „nadal aktualne i przejmujące w świetle ekologizmu, gender i LGBT”. – Europa pogrąża się w agnostycyzmie i obojętności religijnej – stwierdził.

Metropolita przypomniał też motto konferencji, którym były słowa kard. Stefana Wyszyńskiego: „Wam, nauczyciele, powierzył Bóg dzieci swoje na ziemi. I te dzieci maja prawo mówić do was: nauczycielu dobry. Nauczanie to święte posłannictwo: (…) odpowiadacie za dusze, za losy społeczeństwa, odpowiadacie za losy narodu, za jego wolność. Tak bym pragnął, (…) byście uwierzyli, że w was samych jest ukryta jakaś przez Boga wszczepiona siła, która was przeznacza do tego właśnie trudnego powołania”.

Abp Marek Jędraszewski powiedział że na przykazaniu miłości Boga i bliźniego opiera się porządek społeczny, narodowy, ład myślenia i działania. – Jeżeli będziesz miłował Boga to otworzysz się na głębię swego człowieczeństwa. To Bóg otworzy w tobie tę głębie i z ciebie ją wydobędzie. Tym bogactwem, kochając drugiego człowieka, zwłaszcza młodego, będziesz się dzielił. Właśnie po to, by nikt z waszych uczniów i wychowanków nie mógł powiedzieć: „minęła nasza nadzieja”. Nie! Nadzieja jest żywa, a my jesteśmy w Chrystusie – zakończył swoje kazanie.

(red)

Łódzki kurator oświaty odwołany za „wirusa LGBT”. Teraz Barbara Nowak?

Zobacz także