Absurd na osiedlu Na Stoku. Słupkami zagrodzono miejsca parkingowe

„To absurdalna inwestycja” – alarmuje nas jeden z mieszkańców osiedla Na Stoku. Chodzi o słupki wbite tak, że uniemożliwiają korzystanie z miejsc parkingowych, które niedawno odremontowano.

Na osiedlu Na Stoku, przy bloku 23a, postawiono wysepki na przejściu dla pieszych. Wraz z montażem wysepek zainstalowano również słupki blokujące możliwość parkowania na miejscach postojowych wzdłuż ulicy. – Przez to już i tak zatłoczona ulica, na której cudem jest znalezienie miejsca parkingowego, straciła 12 miejsc parkingowych, w tym dwa dla inwalidów – denerwuje się nasz Czytelnik. I przypomina, że niedawno wymieniono tam kostkę i chodnik. – To pieniądze wyrzucone w błoto – ocenia.

Słupki zablokowały miejsca parkingowe

Zdjęcie 1 z 4

– Nie mam żadnych zastrzeżeń do wysepki na przejściu dla pieszych, chociaż żyję tu 35 lat i na palcach jednej ręki mogę policzyć jakieś wypadki drogowe w tym miejscu – zastrzega mieszkaniec osiedla Na Stoku. – Ale montując słupki blokujące możliwość parkowania ktoś naprawdę błysnął geniuszem – denerwuje się nasz Czytelnik. Jego zdaniem parkingi są tu na tyle głębokie że samochody nie zasłaniają pieszych zbliżających się do przejścia. – A wystarczyły progi zwalniające przed i za skrzyżowaniem bez konieczności blokowania parkingów – proponuje. I dodaje, że teraz karetka, służby MPO straciły możliwość szybkiego dostępu do bloku, a gdy staną na pasie jezdni – całkowicie zablokują jego przepustowość.

(red) (fot. Czytelnik KRKnews)

5 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie