Absurd na Zakrzówku. Toalety czynne w godzinach otwarcia wystawy o ekologii

Wracamy do kontrowersyjnego tematu godzin otwarcia toalet na Zakrzówku. Po naszym artykule o problemach mieszkańców i turystów (Po godzinie 19 nie skorzystasz z toalety na Zakrzówku. Pozostają baseny?) do sytuacji odniósł się Zarząd Zieleni Miejskiej. 

Kąpielisko Zakrzówek przyciąga tysiące odwiedzających, którzy chcą wypocząć i ochłodzić się w urokliwym otoczeniu dawnego kamieniołomu. Niestety, plażowicze stają teraz przed poważnym problemem – brakiem dostępu do toalet po godzinie dziewiętnastej. Mieszkańcy i turyści, którzy korzystają z uroków Zakrzówka, skarżą się na brak możliwości skorzystania z toalet po zachodzie słońca. Przecież nie wszyscy ograniczają swoje wypoczywanie tylko do godziny 19. Oczywiste jest, że potrzeby fizjologiczne nie rozumieją godzin otwarcia.

Na całą sprawę odniósł się Zakład Zieleni Miejskiej, który tłumaczy, że toalety są zamykane o konkretnej godzinie ze względu na wystawę Ekoeksperymentarium. Otóż  toalety zamykane są o godzinie 19 ponieważ tak zamykana jest również wystawa – Godzina otwarcia toalet została skorelowana z uruchomioną 1 czerwca wystawą Ekoeksperymentarium – tłumaczy Aleksandra Mikolaszek, kierownik zespołu ds. kontaktu z mieszkańcami ZZM. 

Co ma wspólnego wystawa o ekologii z toaletami na kąpielisku. Łączy je wspólny budynek. Toalety znajdują się w budynku B2 przy głównym wejściu na kąpielisku. Pomimo iż teren kąpieliska jest dostępny do godziny 22, ZZM zamyka budynek o godzinie 19. W ten sposób przez trzy godziny na największym terenie rekreacyjnym w Krakowie, nie ma ani jednej toalety. ZZM zapewnia, ze już niedługo sytuacja się zmieni. Po 22 czerwca, toalety maja być czynne do godziny 22. 

Wydaje się jednak, że ZZM powinien zrewidować politykę godzin otwarcia toalet już teraz. Brak dostępu do toalet w późniejszych godzinach może zniechęcić wielu potencjalnych gości. Przyjemność spędzania czasu na plaży powinna iść w parze z zapewnieniem podstawowych udogodnień. Zatem, miejmy nadzieję, że ZZM  przeanalizuje tę sprawę i podejmą działania mające na celu rozwiązanie tego dość prostego w sumie problemu. Plażowicze zasługują na pełen komfort i dostęp do toalet w godzinach, gdy ich potrzebują.

W ostatnim czasie informowaliśmy również o braku sprzętu ratunkowego na kąpielisku, co wywołało niepokój wśród mieszkańców Krakowa. W odpowiedzi na te obawy, Zarząd Zieleni Miejskiej przyznał, że nie zainstalował takiego sprzętu na kąpielisku. Jednakże po naszym artykule  sytuacja uległa zmianie, a koła ratunkowe zostały zamontowane na pomostach.

Na Zakrzówku będzie bezpieczniej. Po naszym artykule na kąpielisku pojawiły się koła ratunkowe

(Jarek Strzeboński) 

Najnowsze

Co w Krakowie