Afera u krakowskich komandosów. Cywilne spadochrony zamiast wojskowych?

Jednostka Wojskowa NIL za dwa miliony złotych, w ustawionym przetargu, miała kupić żołnierzom spadochrony desantowe bez wymaganych certyfikatów – podaje RMF FM. Jak informuje rozgłośnia, prokuratura zatrzymała dwie osoby w związku z aferą u krakowskich komandosów.

„Zatrzymani to oficer z wydziału szkolenia spadochronowego jednostki Piotr M. oraz generał dywizji w rezerwie Piotr P., który był wiceprezesem spółki z Legionowa, oferującej spadochrony” – informuje RMF FM. Major może pójść do więzienia na trzy lata, generał – nawet na 10.

Śledztwo dotyczy zmowy przetargowej. Prowadzący postępowanie twierdzą, że zamieszani w aferę kontaktowali się w sprawie dostosowania wymogów wojskowego zamówienia do oferty konkretnej firmy. :W toku postępowania okazało się też, że generał Piotr P. podczas przetargu dostarczył zamawiającemu fałszywe certyfikaty, potwierdzające przeprowadzenie badań oferowanego sprzętu oraz jego możliwości technicznych. Dodatkowo przedstawiciel jednostki specjalnej miał tak zorganizować przetarg, by do żołnierzy nie trafił specjalistyczny wojskowy sprzęt a cywilne spadochrony” – podaje RMF FM.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie