Dla tej pary z Krakowa wypad na Krupówki nie był udany…

„Para z Krakowa odpowie za agresywne zachowanie wobec policjantów na zakopiańskich Krupówkach” – informuje Radio Kraków. Mężczyzna i kobieta szarpali się w radiowozie, jedna z policjantek został uderzona. Policja podjęła interwencję po wezwaniu do lokalu, gdzie awanturowała się para klientów, którzy nie chcieli zapłacić rachunku.

„Patrol mundurowych dostał wezwanie do jednej z restauracji przy Krupówkach, gdzie obsługa poprosiła o pomoc w związku z pijanymi i wulgarnymi klientami. Z zeznań obsługi wynikało, że para postanowiła nie zapłacić za jedzenie i alkohol” – podaje Radio Kraków.

33-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna zostali wyprowadzeni w kajdankach. Parę wsadzono do radiowozu, tam doszło do rękoczynów. Jedna z policjantek została kilka razy uderzona. Ten wypad z Krakowa na zakopiańskie Krupówki może zakończyć się dla tej pary nawet więzieniem. Grozi im bowiem do 3 lat pozbawienia wolności.

Wydarzenia na Krupówkach opisuje też małopolska policja:

„Para trzydziestolatków z Krakowa została zatrzymana po tym jak na Krupówkach w Zakopanem miała dopuścić się napaści i znieważenia interweniujących policjantów (…)
Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy w Zakopanem. Patrolujący miasto tatrzańscy policjanci zostali wezwani do jednej z restauracji przy Krupówkach, gdzie obsługa poprosiła o pomoc w związku z pijanymi i wulgarnymi klientami. Skarżyli się również inni klienci korzystający z lokalu. Okazało się, że sprawa dotyczy pary, która po zjedzeniu posiłku i wypiciu sporej dawki alkoholu postanowiła za nic nie płacić, a ponadto miała dopuścić się zniszczenia toalety. Pomimo prób spokojnego przeprowadzenia interwencji nie obyło się od wyzwisk i wulgaryzmów pod adresem interweniujących funkcjonariuszy w obecności licznej klienteli. Ostatecznie po kilku ostrzeżeniach o konsekwencjach takiego zachowania para w kajdankach została wyprowadzona z lokalu. Jego właściciel ocenił straty w toalecie na kilkaset złotych oraz wystawił rachunek za posiłek i napoje. Podczas interwencji na Krupówkach kobieta nie przestała znieważać policjantów. Krzyczała i ubliżała policjantom wśród wielu przechodniów. Po umieszczeniu w radiowozie kopała po drzwiach usiłując się z niego wydostać. Policjantka, która konwojowała kobietę została wówczas kilka razy boleśnie uderzona. 33-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna pochodzący z Krakowa zostali zatrzymani. Gdy wytrzeźwieją usłyszą zarzuty. Odpowiedzą za czynną napaść na policjantów oraz ich znieważenie. Każdemu z nich grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności”.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie