Aleksander Miszalski świętował zdobycie Pucharu Polski w Warszawie

Prawdziwe tłumy przybyły w czwartek 2 maja na PGE Narodowy w Warszawie. To właśnie tam tradycyjnie rozegrano finał Fortuna Pucharu Polski. Wśród niech nie zabrakło nowego prezydenta Krakowa Aleksandra Miszalskiego, który nigdy nie ukrywał, że jest fanem Białej Gwiazdy.

 – Walka do końca jest najważniejsza i w piłce i w polityce Ogromne gratulacje dla
Wisla Krakow SA za zdobycie Pucharu Polski. Gratulacje dla wszystkich fanów obu drużyn, którzy stworzyli świetną atmosferę na Stadionie Narodowym – napisał po meczu prezydent elekt. 

Miszalski jest zadeklarowanym kibicem Wisły, a także członkiem stowarzyszenia Socios Wisła. W trakcie kampanii wyborczej  na prezydenta Krakowa nie krył się z faktem, że od lat kibicuje Wiśle. W swoich mediach społecznościowych m.in. nagranie z udziałem Antoniego Szymanowskiego, byłego piłkarza Wisły, który występował w tym klubie przez 15 lat i zdobył mistrzostwo Polski.

„Nie będę, jak niektórzy udawał, że nie mam sympatii i emocji w tej kwestii. Kibicuję Wiśle Kraków jeszcze od czasów II ligi – Kaliciaka, Kulawika, Szeligi, Patera czy Marca poprzez czas świetności z Frankowskim, Żurawskim i Kosowskim, aż po dzisiaj. W tej sprawie pogląd mam jasny, ale jako prezydent Krakowa będę partnerem do rozmowy dla każdego klubu i środowiska sportowego. Tak jak do tej pory jako radny czy poseł, gdy interweniowałem np. w sprawie Hutnika kiedy były problemy z uznaniem awansu” – pisał  na Facebooku.

Podczas kampanii wyborczej Miszalski wielokrotnie nawiązywał do sportu w Krakowie. Zapowiedział m.in. podniesienie dotacji dla klubów sportowych na szkolenie dzieci i młodzieży z obecnych 4 mln do minimum 6 mln zł. Dodawał, że Kraków ma kilkaset klubów sportowych, ale wsparcie i granty, które otrzymują na szkolenie dzieci i młodzieży są niewystarczające.

„W naszym mieście trenuje również wielu profesjonalistów, którzy występując w mistrzostwach promują Kraków. Musimy o nich pamiętać” – deklarował w trakcie kampanii wyborczej. Do tego uproszczony ma zostać system grantowy, dzięki któremu kluby sportowe mają pozyskiwać środki finansowe na podstawową działalność. Miszalski chce, by dzięki temu kluby miały gwarancję kontynuacji finansowania. Pomóc w tym też ma nowo powołana Rada Krakowskich Klubów Sportowych, która będzie skupiona na bieżącej współpracy klubów z miastem.

Wisła Kraków z Pucharem Polski! Feta w Warszawie (Zdjęcia)

Najnowsze

Co w Krakowie