Alma zamyka ostatni sklep w Krakowie. Swoją działalność kończy pierwszy krakowski supermarket

Tylko do końca kwietnia w budynku przy ulicy Pilotów 6 będą otwarte delikatesy Alma. To ostatni sklep tej marki w Krakowie.

Swoją działalność kończy pierwszy krakowski supermarket. Chodzi o delikatesy Alma, które przed laty funkcjonowały pod nazwą KrakChemia. 

 – Z końcem kwietnia nasz market zostanie zamknięty. Dziękujemy wszystkim za długie lata współpracy. Dziękujemy Wam za to, że byliście z nami i darzyliście nas sympatią. Ostatni dzień zakupów przypada na 27 kwietnia, sobota” – poinformowała Alma Kraków.

Supermarket przy ul. Pilotów 6 to jeden z pierwszych sklepów wielkopowierzchniowych w Krakowie. Został wybudowany w 1998 r. według projektu pracowni DDJM Biuro Architektoniczne, kierowanej przez Marka Dunikowskiego. Realizacja otrzymała w 1995 r. I Nagrodę Roku SARP.

Sklep był zalążkiem całej sieci delikatesów Alma, które działały do 2017 r. Po upadłości spółki market przy ul. Pilotów przejęła spółka Alma Kraków, kontrolowana przez nowotarskiego biznesmena Tomasza Żarneckiego.

Punkty usługowe na terenie marketu nadal będą działać. Niektóre zostaną przeniesione na stronę od ulicy Pilotów, w pasażu Alma. Sklep muzyczny zostaje na miejscu od strony parkingu, będzie miał osobne wejście. Przed budynkiem wciąż będą funkcjonować foodtrucki.

W 2017 roku  pisaliśmy o problemach Almy. W tym samym roku sąd ogłosił upadłość spółki Alma Market. 

To już koniec Almy. Sąd ogłosił upadłość. Ostatnie sklepy zamienią się w…

Najnowsze

Co w Krakowie