Apel o modlitwę za prezydenta, o pojednanie i obronę przed atakami ateistycznych ideologii na początek Pielgrzymki Krakowskiej

Mszą świętą na Wawelu rozpoczęła się 40. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. – Idziemy, żeby dać się przemienić Chrystusowi poprzez spotkanie z Jego Matką – mówił w homilii abp Marek Jędraszewski. I apelował do pielgrzymów o modlitwę o skuteczną obronę przed agresywnymi atakami ze strony ateistycznej ideologi, o „pojednanie i zgodę w sprawach zasadniczych dla naszego kraju” oraz za prezydenta, by „go wspomagała Boża łaska”.

Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę tradycyjnie rozpoczęła się od porannej mszy świętej na wzgórzu wawelskim. Mszę odprawił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Arcybiskup zaapelował do pielgrzymów, aby prosili o ustanie pandemii, aby pamiętali w modlitwach o Kościele – o papieżu Franciszku i polskich biskupach; o ofiarach tragedii w Bejrucie; o Ojczyźnie, aby „obroniła swoją chrześcijańską tożsamość, kształtowaną na naszej ziemi od ponad 1050 lat”. – Modlitwa o to, abyśmy się obronili w obliczu agresywnych ataków ze strony ateistycznej ideologii, która chciałaby pozbawić nas naszej chrześcijańskiej tożsamości uderzając w najświętsze i najbardziej podstawowe struktury, bez których żadne społeczeństwo się nie ostoi – uderzając w instytucję małżeństwa i rodziny – mówił abp Marek Jędraszewski.

Tak wyglądał początek 40.Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej

Zdjęcie 1 z 15

(fot. Facebook Pielgrzymka Krakowska)

Metropolita krakowski prosił pątników, aby modlili się również o „pojednanie i zgodę w sprawach zasadniczych dla naszego kraju budowanych na prawdzie o autentycznych wartościach i solidarności, która wykracza poza czysto prywatne, indywidualne interesy”. – Módlmy się o to, aby ten najwyższy urząd w państwie pan prezydent sprawował jako ten, któremu losy naszej Ojczyzny leżą najbardziej na sercu; żeby go wspomagała Boża łaska, gdy chodzi o trwanie przy polskiej, chrześcijańskiej tożsamości, przy obronie małżeństwa i rodziny, tak zagrożonych; by był rzecznikiem naszych spraw także na zewnątrz; by przez jego działalność, jako głowy państwa, udało się chociaż w części zasypać podziały, które są między Polakami – mówił abp Jędraszewski.

40. Piesza Pielgrzymka Krakowska z Wawelu na Jasną Górę odbywa się w dniach 6 – 11 sierpnia w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny. Pielgrzymka narodziła się w 1981 roku z idei „Białego marszu”, jaki odbył się w Krakowie po zamachu na życie Jana Pawła II.

(red)

Kubek reklamowy z nadrukiem czy z grawerem? Podpowiadamy co wybrać

Najnowsze

Co w Krakowie