Antysmogowa, czy raczej parkingowa?

Już niebawem Urząd miasta wypuści aplikację na urządzenia mobilne, która pomoże znaleźć wolne miejsce parkingowe w Krakowie. Czy będziemy przez to mniej jeździć w poszukiwaniu miejsca parkingowego i przyczynimy się do poprawy jakości powietrza w naszym mieście?

Jeszcze w tym roku ma powstać system informujący o wolnych miejscach postojowych w Krakowie. Przetarg na wykonawcę takiego systemu ogłosiła już Miejska Infrastruktura. Aplikacja ma pokazywać kierowcom wolne miejsca w strefie płatnego parkowania i ich tam doprowadzić.

– Na co dzień korzystam ze Skycasha i to jedyna aplikacja, która mi ułatwia parkowanie w centrum Krakowa, bo nie muszę szukać parkomatu tylko płacę przez telefon komórkowy – mówi nam Janusz Badowski z krakowskiego Kurdwanowa. Dodaje, że jeżeli pojawi się aplikacja, która pokaże mu wolne miejsce gdzie może zaparkować to chętnie ją ściągnie i będzie korzystał.

System mógłby objąć całą strefę płatnego parkowania, wszystkie istniejące parkingi, te kubaturowe oraz parkingi w systemie park&ride. Może to ułatwić zaparkowanie kierowcom, a ci z kolei nie będą marnować paliwa i przyczyniać się do tworzenia smogu -powiedział Radiu Kraków Jan Machowski z krakowskiego Urzędu Miasta.
Dodajmy, że w ramach systemu, mają pojawić się tez na ulicach Krakowa tablice, które będą informować kierowców o liczbie wolnych miejsc w strefie.

Przypomnijmy, że Kraków ma już aplikację dotyczącą dróg – O!strzegator. Apka informuje która ulica jest w remoncie, gdzie i od kiedy trwa objazd, oraz gdzie w najbliższych dniach natrafimy na zmiany w organizacji ruchu.

(bg)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie