Arabowie pokochali Kraków. Nawet Lotnisko Chopina nie ma tak rozbudowanej siatki połączeń z Bliskim Wschodem

Kraków staje się coraz atrakcyjniejszy dla turystów z Bliskiego Wschodu. Pod koniec czerwca bliskowschodni przewoźnik Air Arabia planował inauguracje nowego polaczenia lotniczego na trasie do Szardży. Teraz linie postanowiły przyspieszyć o dwa tygodnie dzień inauguracji lotów i wydłużyć o dwa miesiące okres wykonywania połączeń.  W lecie z Balic będzie można polecieć także do Abu Zabi, Dubaju i Kuwejtu. Tak rozbudowanej siatki połączeń z Bliskim Wschodem nie ma nawet warszawskie lotnisko Chopina.

Air Arabia to największa tania linia lotnicza na Bliskim Wschodzie. Przewoźnik oferuje połączenia do krajów Bliskiego Wschodu, Azji Południowej, Afryki oraz Europy. Flota linii składa się z 64 samolotów typu Airbus A320 oraz A321.

Air Arabia miała realizowała bezpośrednie loty pomiędzy Krakowem i trzecim pod względem ludności miastem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich codziennie w okresie od 29 czerwca do 1 września 2024 roku. Rozkładowy czas połączenia to 5 godzin i 40 minut z Krakowa oraz 6 godzin i 5 minut w drodze powrotnej.

Teraz Air Arabia zmieniła plany i  linie postanowiły przyspieszyć o dwa tygodnie realizację połączeń. Air Arabia zainauguruje rejsy 15 czerwca, lecz do 29 czerwca, czyli pierwotnej daty inauguracji lotów, rejsy będą wykonywane trzy razy w tygodniu, w środy, soboty i niedziele. Od 29 czerwca do 1 września airbusy A320 będą latać między dwoma miastami codziennie. Dodatkowo linie wydłużyły okres realizacji połączeń o dwa miesiące. Loty we wrześniu i październiku będą realizowane cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Ostatnia rotacja zostanie wykonana 25 października.

11 czerwca do Krakowa zawitają kolejne linie z Bliskiego Wschodu. Kuwejcka tania linia lotnicza Jazeera Airways uruchomi bezpośrednie połączenie pomiędzy stolicą tego państwa, Kuwejtem i Krakowem. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu: we wtorki i piątki. Czas przelotu to ok. 5 godzin. Rejsy na tej trasie planowane są do 10 września 2024 roku. Więcej o tym połączeniu pisaliśmy tutaj: 

Kolejne połączenie na Bliski Wschód. Jazeera Airways przylecą do Krakowa z Kuwejtu

Jazeera Airways to kolejny bliskowschodni przewoźnik, który będzie latał do Krakowa. Od kilku lat w Balicach obecny jest Flydubai z połączeniem z Dubaju, a od zeszłego roku Turkish Airways latający ze Stambułu. Turecki przewoźnik Turkish Airlines po raz kolejny zwiększy częstotliwość lotów do Krakowa. Od 1 czerwca połączenia będą odbywały się codziennie.

Od czerwca codzienne kursy na trasie Stambuł – Kraków

 

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko osiągnęło rekordowy wynik, obsługując ponad 9,4 mln podróżnych. W tym roku planuje przekroczyć poziom 10 mln osób. W wiosenno-letniej siatce połączeń posiada 150 połączeń do 33 krajów, realizowanych przez 26 linii lotniczych. W lutym tego roku Balice obchodziły 60-lecie działalności jako lotnisko cywilne.

 

Jak przygotować dom na przyjęcie petsittera?

Najnowsze

Co w Krakowie