Kolejne połączenie na Bliski Wschód. Jazeera Airways przylecą do Krakowa z Kuwejtu

Port lotniczy Kraków-Balice już niedługo zyska nowe połączenie z Bliskiego Wschodu. Po Zjednoczonych Emiratach Arabskich, kolejnym krajem na mapie połączeń z Balic będzie Kuwejt. W połowie przyszłego miesiąca w Balicach pojawią się Jazeera Airways, które rozpoczną realizację sezonowych lotów z i do Kuwejtu. Do jednego z najbogatszych państw na świecie będzie można polecieć dwa razy w tygodniu.

Kuwejckie linie lotnicze Jazeera Airways uruchomią od 11 czerwca bezpośrednie połączenie na trasie z Kuwejtu do Krakowa. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu: we wtorki i piątki. Czas przelotu to ok. 5 godzin. Rejsy na tej trasie planowane są do 10 września 2024 roku. 

Wyloty z kuwejckiego portu lotniczego zaplanowano na godz. 08:30 czasu lokalnego. Przyloty airbusów A320 do Krakowa przewidziano na godz. 12:30. Po 45-minutowym postoju odbywać się będą odloty samolotów w kierunku wschodnim. Lądowanie w Kuwejcie zaplanowano na godz. 18:55 czasu lokalnego.

Podróżni z Krakowa mogą skorzystać z oferty transferowej przewoźnika. W porcie w Kuwejcie można przesiąść się na samoloty lecące do m.in. Arabii Saudyjskiej, Indii, Pakistanu, Omanu czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

– Wraz z uruchomieniem bezpośrednich lotów z Kuwejtu do Krakowa z niecierpliwością czekamy na turystów z tego kraju – przyznaje prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

Jazeera Airways są kuwejckimi niskokosztowymi liniami lotniczymi, które w ostatnim czasie skupiły się m.in. na rozwoju połączeń do Europy. Airbusy A320, które użytkuje przewoźnik, pojawiły się w Budapeszcie, Sarajewie, jak również Wiedniu.

Kuwejckie linie  to kolejny przewoźnik z Bliskiego Wschodu, który będzie oferował loty z Lotniska Balice. Od lat do Krakowa lata Flydubai, a od 2023 r. realizowane jest przez Turkish Airlines stałe połączenie do Stambułu.

Z końcem czerwca w rozkładzie pojawi się połączenie do emiratu Szardża, które uruchomią linie Air Arabia.

– Jako nowy kierunek podróży, Kraków stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na zróżnicowaną ofertę letnią. Widzimy duży popyt na podróże do Krakowa latem i bardzo się cieszymy, że możemy połączyć oba miasta – nie ukrywa chief executive officer Jazeera Airways Barathan Pasupathi.

Najnowsze

Co w Krakowie