Arcybiskup Marek Jędraszewski: „neomarksistowska ideologia LGBT walczy ze świętościami kłamstwem i pieniędzmi”

Ideologia LGBT uderza w świętości „wyszydzając Matkę Bożą czy sakrament Eucharystii”. Narzędziem walki neomarksistowskiej ideologii LGBT jest kłamstwo i są pieniądze, które wykorzystywane są do presji na samorząd województwa, by „zgodził się na wprowadzenie ideologii LGBT”. A wolności nie kupuje się za pieniądze. To w największym skrócie wymowa homilii metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego, wygłoszonej w Ludźmierzu, w czasie Mszy św. w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Kazanie metropolity krakowskiego nawiązywało do dyskusji o tym czy sejmik województwa małopolskiego powinien uchylić przyjętą dwa lata temu deklaracje anty LGBT. Komisja Europejska grozi, że nasz region może stracić unijne fundusze właśnie przez wspomnianą deklarację. – Zmaganie z Matką Najświętszą i Jej dziećmi trwa także dzisiaj w postaci neomarksistowskiej ideologii, która podważa humanizm tak wspaniały i piękny wyrażony w Przenajświętszej Dziewicy, która podważa godność kobiety i mężczyzny, która pragnie deprawować polskie dzieci już w przedszkolach i szkołach, a wszystko w imię tolerancji i przewrotnego kłamstwa, które oskarża Kościół broniący polski naród o homofobię, o prześladowania inaczej myślących, o innej orientacji – mówił abp Marek Jędraszewski. Metropolita zaznaczał, że „ta ideologia uderza w nasze świętości wyszydzając Matkę Bożą czy sakrament Eucharystii”. – Zatem pierwszym narzędziem walki jest kłamstwo, a drugim pieniądz – kontynuował. Arcybiskup zwrócił uwagę na presję, jaka wywierana jest m.in. na samorząd Województwa Małopolskiego, który straci środki płynące z Brukseli, jeśli nie zgodzi się na wprowadzenie ideologii LGBT.

Metropolita krakowski przywołał historię Bolesława Krzywoustego, który „obronił kraj przed cesarzem Henrykiem V proponującym zapłatę za wycofanie się z ziem polskich”. – Wolność ma swoją cenę. W tę cenę wchodzi honor. Wolności nie kupuje się za pieniądze. Bo to już nie jest wolność, a zniewolenie, za którym pójdą kolejne etapy upadlania własnej duszy – mówił arcybiskup podkreślając aktualność tego przykładu.

– Módlcie się do Niej za siebie i naszą ojczyznę, módlcie się wpatrując w naszego wielkiego rodaka i świętego i w duchu powtarzajcie te słowa, które zostały napisane w chwili niedoli, gdy wydawało się, że nie ma dla naszej ojczyzny żadnej przyszłości: Jeszcze Polska nie zginęła, póki my jesteśmy. Jeszcze Polska nie zginęła póki się modlimy – zakończył abp Marek Jędraszewski.

(red)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie