Arcybiskup Jędraszewski ostro o aborcji i… psychologii! „Jeszcze nie wywiesiliśmy białej flagi. Nie poddamy się!”

Musisz przeczytać

– Jest sporo prawdy w stwierdzeniu, że Kościół w Polsce jest ostatnim na naszym starym kontynencie, gdzie ciągle trwa zmaganie. Myśmy jeszcze białej flagi nie wywiesili, nie poddali się, nie uznaliśmy, że trzeba słuchać świata. I jej nie wywiesimy, nie poddamy się – mówił abp Marek Jędraszewski, metropolota krakowski, w wywiadzie dla najnowszego numeru Sieci.

W rozmowie jest wiele ineresujących wątków, a jeden z nich dotyczy… psychologów, do których coraz chętniej udają się ludzie. Spada za to zaufanie do księży. Jędraszewski ma jednak wytłumaczenie tej sytuacji.

– Myślę, że jedną z przyczyn, dla których kościoły w Zachodniej Europie opustoszały, jest to, że uwierzono w psychoanalizę, a nie w łaskę odpuszczenia grzechów i pojednania z Panem Bogiem – podkreśla Jędrszewski i dodaje:

– Dla mnie paradoksem jest to, że człowiek gotów jest odsłaniać przed psychoterapeutą najbardziej nieraz mroczne pokłady swojej osobowości, a z drugiej strony uważa, że skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania jest dużo trudniejsze, a przede wszystkim uwłacza jego godności – stwierdził Jędraszewski.

Duchowny odniósł się również do sprawy aborcji.

– Mamy płakać nad losem żab, ale nie nienarodzonych jeszcze dzieci. Po raz kolejny widzimy słuszność słynnego powiedzenia Dostojewskiego, że „jeżeli nie ma Boga, to wszystko jest możliwe”. Przekleństwem kobiet staje się dziś to, że mają być matkami. Zorganizowana przez feministki właśnie w Dzień Matki demonstracja, podczas której chciano zarejestrować komitet na rzecz „legalnej aborcji bez kompromisów”, jest w swej istocie prawdziwie przerażająca – zazancza metropolita krakowski.

 

 

 

 
.
 
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca