Atak zimy. Nieprzejezdne ulice, utrudnienia w komunikacji

Kierowcy uważajcie na śliskie jezdnie. Piesi – uważajcie na śliskie chodniki. Do Krakowa i Małopolski zawitała zima. Spadł śnieg, wprawdzie niewiele, ale zrobiło się biało. Wprawdzie większość dróg ma czarną nawierzchnię, ale warunki są trudne. Wciąż obowiązuje ostrzeżenie o możliwej gołoledzi. W Krakowie niektóre ulice są nieprzejezdne, wiele tras autobusowych w aglomeracji krakowskiej ma skrócone trasy.

Przybielony Rynek Główny w Krakowie

Zdjęcie 1 z 5

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, nieprzejezdne są ulic Beskidzka i Aleksandry – autobusy kierowane są na objazdy. Bardzo duży problemy występują na liniach aglomeracyjnych kursujących poza granice miasta – ze względu na opady śniegu i nieprzejezdne drogi wiele autobusów ma skrócone trasy.

Tuudne warunki są przyczyną wielu kolizji. Na autostradowej obwodnicy Krakowa w okolicy Kryspinowa – na jezdni w kierunku zakopianki – doszło do kolizji. Tworzy się korek.

Mieszkańcy Krakowa mogą przesyłać zgłoszenia o oblodzeniu i opadach, konieczności odśnieżania ulic i chodników bezpośrednio do dyspozytorni akcji „Zima”: e-mail: interwencje24h@mpo.krakow.pl. Dyspozytorzy przyjmują zgłoszenia także telefonicznie: 12 646 23 61.

AKTUALIZACJA – między godz. 9 a 10 przywrócono przejezdność wszystkich tras komunikacji autobusowej MPK.

(red, fot. traxelektronik.pl i webcamera.pl)

Najnowsze

Co w Krakowie